Kde? Deviantart, ČSFD, Databáze knih, Spring.me - zeptej se mě
E-mail: mrs.luczynka@seznam.cz
Instagram: Luczynka

Mé fotky

Když se potká foťák s dlouhými vlasy

28. prosince 2013 v 19:48 | Luczynka
Co si budem povídat, moje vlasy jsou pro mě to největší štěstí. A taky zlo.
Každý den slyším (dokonce i od neznámých lidí z ulic), jak mám krásný vlasy, jak to dělám a tak dále:D Popravdě nevím, myju obden, barvím se doma, jím ovoce a zeleninu.
A i když většinu lidí upoutá délka, možná potom přehlídnou, jak jsou vlasy zničený. Opravdu, nejlíp by bylo, kdybych je nad rameny ustřihla a vlasy by se trochu zregenerovaly.
Ale ne, já mám lepší plán. Po několika letech odhodlávání jsem se konečně rozhodla - a v březnu jdu na dredy, na celou hlavu. Patnáct už jich mám teď a většina to ani nepozná, ale březen bude prostě zlomovej. A každopádně si myslím, že ty zničený vlasy tolik vidět v dredech nebudou. A taky je to prostě můj dlouholetej sen a já jsem co? Jsem cílevědomá, umanutá a když se pro něco rozhodnu, tak to tak musí bejt i kdyby se měl zbořit svět:D A občas je to taky pěkně na palici.

Tyhle fotky měly bejt úplně nevinný, chtěla jsem jen fotku pro babičku. Ale myslím, že to, co z toho vzniklo, je docela fajn a mám z nich radost:)


Narcista z Tuniska

24. září 2013 v 21:24 | Luczynka
Po dvou měsících od dovolené přidávám další a poslední článek o Tunisku.
Co si budem povídat, modelka ze mě nikdy nebude, neumím se tvářit, všude se tvářím stejně, všude stejně stojím :D Ale ty fotky se mi zkrátka líběj, a tak bych se s váma o ně ráda podělila :)
Ten napis, si myslím, že sedí, protože prostě narcista tak trochu jsem - o tom žádná :D
Příští rok se tam vrátím a doufám, že fotky budou na lepší úrovni a hlavně, že budu už dredatá :)


Paříž - den druhý

4. září 2013 v 20:19 | Luczynka
Když koukám na všechny ty fotky z prázdnin, na všechny ty fotky z Paříže, chtěla bych strašně moc zpátky.
Na ty krásný místa, vysedávat v trávě u obchůdků, válet se v parcích, chodit po trzích zeleniny, ovoce a krásnejch kytek, ochutnávání místních specialit (a baget za 5 éček), pozorování pouličních umělců, jíst metr dlouhý a hlavně křupavý bagety, užívat si ten pocit, když jste oblečení jinak, než všichni ostatní a nikdo na vás nekouká jak na blázna.

Druhý den našeho zájezdu byl ve znamení Versailles, La Defénse a Montmartre. Ve Versailles jsme se byli podívat jen v zahradách (když jsem byla v Paříži poprvý, byly jsme s mamkou i v zámku, ale absolutně mě nezaujal, možná to bylo taky tím množstvím lidí a děsnejch front), ale bylo to úžasný. Po prohlídce zahrad jsme se šli podívat po okolí, byli jsme si konečně něco nakoupit:D, sedly si do trávy, najedli jsme se (velmi náročným jídlem:D) a vyjeli do moderní čtvrti La Defénse. Dobře, tam jsem se těšila fakt moc, protože je to největší nákupní centrum v celý Paříži. Každopádně drahý nesnáší nakupování a tak jsem si to fakt neužila no:D Ale tak nevadí.
Následoval přejezd na Monmartre. Jelikož už to tam "tak ňák znám", chopila jsem se funkce "průvodce" a šli jsme jen s broukem. Byl to skvělej pocit, nemít za zadkem dalších 20 lidí ze skupiny. Když jsme hledali Moulin Rouge, prostě jsme v těch uličkách zabloudili, i když jsme měli mapu :D Jo, byla jsem na sebe naštvaná :D A taky jsem ani napodruhý nenašla kavárnu U dvou mlýnů, kde se natáčela Amélie z Montmartru, to jsem byla naštvaná ještě víc:(
Den jsme zakončili vychutnáním si úžasný palačinky - krepeše, se sýrem, solí a pepřem. Panebože, taková slast:D
Večer jsme si dali na hotelu vínko, čínskou polívku jsme zalili horkou vodou z vodovodu (hlavně, že jsme měli konvici, která se ale nesměla na pokoji používat z důvodu vyhazování pojistek:D).

Crêpes ♥Bageta za 5 eur (původně jsme chtěli krepeš, ale trochu jsme si spletli tabulku :D). Ale byla fakt dobrá.:D

Tunisko 2013

24. srpna 2013 v 21:11 | Luczynka
V Tunisku jsme byly (s mamkou a sestřenkou) už v polovině července a... nevím, co k tomu říct, bylo to prostě bezvadný.
Byly jsme tam už potřetí a vím, že se tam ještě rádi brzy vrátíme.
Miluju ty jejich jídla (i když jsme 3 dny strávily na záchodě, haha), miluju jejich all inclusive, miluju zeleninu a ovoce a tam jsem o to rozhodně neměla nouzi, protože jsem vlastně jedla z 90% jen zeleninu na všechny způsoby a fakt to uměj!
Miluju jejich tržnice ala Mediny. Neskutečný množství věcí, z většiny % pěkný fejky, ale co. Odvezla jsem si dvoje Conversky, Vansky, dvoje turecký kalhoty, 4 kabelky, šátky, žabky, vodnicový tabáky (v přepočtu vyšly asi na 20 Kč, dost smutný, když to srovnám s ČR), uuhlíky do vodnice (který v přepočtu vyšly na 6 Kč, to je ještě smutenější) a hromadu dalších věcí. A taky hromadu skvělýho jídla, který maj jen oni. Maj to tam strašně levný, až mi občas bylo do breku, když jsem si vzpomněla na ČR a že ceny u některejch výrobků (teď mluvím o jídle) byly až o 300% levnější, fíja.
Seznámily jsme se s arabskejma klukama z pláže (ne, nebyli to ti otravní plážoví), ale půjčovali nám lehátka, starali se o pláž a s jedním mužem jsme strávily 2 dny neustálýho povídání. A jelikož neumí ani sestřenka, ani máma slovo anglicky, všechno bylo na mě. Všechno jsem vyřizovala já, byla jsem taková překladatelka. Ale je fakt, že po pár hodinách neustálýho povídání a překládání (jim se ta huba prostě nezastaví) jsem byla z toho cizího jazyka až unavená. Navíc, maj strašně zvláštní přízvuk, dělaj velký chyby v časech (to já teda taky) a občas jim bylo fakt hodně špatně rozumět.
Tunisko miluju, je to prostě země, kam se vždycky budu ráda vracet, ale co fakt nesnáším, tak to jsou ti pouliční pošukové, pardon za ten výraz. Ale oni jsou fakt tak strašně slizký, oplzlý, maj debilní kecy, narážky. Když na vás například začne skupinka černejch týpků, který vypadaj fakt zle, řvát "Heeey, sexy giiiiiirl...", "Baby, come fuck with me..." a když je ignorujete a jdete rychle dál, začnou na vás řvát, jaký jste strašný děvky a ať jdete do pr*ele, tak to fakt příjemný není. Ale je to prostě země, která taková je a beru to tak.

Mám strašně moc fotek, tak tady je většina z nich :)
Andy Warhol a jeho výstava

14. srpna 2013 v 21:56 | Luczynka
JEŠTĚ NEŽ ZAČNU, CHTĚLA BYCH STRAŠNĚ MOC PODĚKOVAT ZA TOLIK CHVÁLY A KOMENTÁŘŮ U PŘEDCHOZÍHO ČLÁNKU. ABOSLUTNĚ NECHÁPU, CO SE STALO, ŽE SE MI NAJEDNOU OBJEVILO 50 TOLIK KRÁSNÝCH KOMENTÁŘŮ, ALE STRAŠNĚ MOC MĚ TO TĚŠÍ!!! DĚKUJU, DĚKUJU, DĚKUJU!

Andy Warhola jsem poprvé "poznala" asi před 3 lety. Jméno jsem dřív sice znala, ale nikdy jsem se o něj nezajímala. Potom ale přišel ten den D a Andy Warhol, jako člověk, mě začal zajímat víc a víc. Zjistila jsem, že pro mě známé polévky Campbell a barevná Marilyn, jsou dílem právě Warhola.
Pro mě je to neskutečně zvláštní člověk, který do mého života přinesl velké množství inspirace. On je pro mě inspirací.
Abych nezapomněla, poznala jsem díky němu také kapelu The Velvet Underground, která je pro mě naprosto srdcovou. Depresivní, temná, ale přitom tolik energická hudba. Díky, Andy.

Výstava Andyho pro mě byl takový malý, "skromný" sen. A když jsem se cca před 2 měsíci dozvěděla, že se výstava věnovaná právě jemu bude konat v Hluboké nad Vltavou, věděla jsem, že tam musím být. Ovšem když jsem si spočítala, že jen cesta z Liberce a zpátky by mě vyšla na cca 1200 Kč, se zklamáním jsem musela uznat, že na to momentálně prostě fakt nemám.
Ale co se nestalo. Měli jsme naplánovanou dovču do jižních Čech, k Lipnu a když jsem zjistila, že máme v plánu jet na Hlubokou, málem jsem praskla štěstím :)

Kdo máte cestu právě nějak do těchto míst, rozhodně doporučuju !

A tady je hromada fotek, kterou jsem na výstavě nafotila. Mimoto jsem si koupila krásný tričko s Velvetovským banánem (haha, sice bych ho vytvořila sama, ale víte jak, suvenýr :D!! )

Paříž - den první

31. července 2013 v 20:59 | Luczynka
Teda fuj, stydím se za to, jak jsem dlouho nepřispěla. Přitom se válím už tejden doma a koukám akorát tak na milion seriálů. Ale já se na to fakt chystala, opravdu! :D Tak konečně.

V Paříži jsem byla už podruhý, už poprvý jsem věděla, že se tam vrátím zpátky. A tak jsem se vrátila.
Tentokrát jsem to pojala trochu jinak, minule jsem fotila hlavně takový ty památky, teď jsem se zaměřila trochu víc na život v Paříži, lidi, jídlo, detaily, zajímavosti. :)
Když opomenu asi 15ti hodinovou cestu autobusem, která byla šílená, i když ne jako poprvý, tak to bylo prostě nádherný.
Byla jsem tam s přítelem, byla to naše první dovolená po 4 letech, co jsme spolu. Bylo mi fakt krásně, když jsem věděla, že je tam se mnou.

Z čeho jsem měla hrůzu už poprvý, bylo metro. Před 2 rokama jsme chytli zrovna fakt hnusný metra, jak z pravěku. Bála jsem se, aby mě tam někdo nezabil. :D Navíc mě strašně děsilo těch 14 linek, co tam maj.
Každopádně, letos jsem se otrkala a přišlo mi to docela jako brnkačka. Všechno maj detailně popsaný, nedá se prostě zabloudit :) A tak jsem byla pyšná, když jsme měli jeden den celej volnej (jinak jsme chodili s průvodkyní, což já prostě nesnáším:D) a koupili si lístky (jo a miluju ty jejich plastový jízdenky:D) a dvakrát jsme museli přestupovat :))

Jsem přesvědčená, že se tam vrátím znovu, prostě to tam miluju. Příště ale už nechci jet s cestovkou, ale prostě jen tak, sama.

Nechci dlouze popisovat, co jsme tam dělali, kde jsme byli atd., tak snad budou stačit ty fotky (tentokrát zatím jen z prvníhop dne) :) Myslím, že hodně míst prostě člověk zná i když tam nebyl :)

Jednou tam chci aspoň na chvíli žít. Životní sen.95% fotek je zmenšenejch, ale koukám, že se tu objevilo pár, na který jsem zapomněla, tak snad se vám to aspoň načte:D
Focení s Terezkou

16. července 2013 v 20:10 | Luczynka
Na konci června jsme se s Terezkou vydaly do mého oblíbeného lesa fotit. Fotky měly být pro jejího přítele k narozeninám, tak jsme se aspoň o něco pokusily:)
Ani jedna jsme neměly moc představu, jaký fotky, jak co udělat, navíc bylo tak 100°C na sluníčku, takže taky nic moc:D
Nakonec to ale dopadlo tak, jak to dopadlo a já myslím, že to zas tak špatný není :)

První várka fotek, druhá várka bude příště:))

Letní atmosféra

1. května 2013 v 21:15 | Luczynka
Jak jsem už psala v minulým článku, tenhle článek se chystá být trošičku narcistickej:D
Fotky vznikly v pátek, když jsme s mužem šli na čáry, usadili jsme se na takovou skvělou louku a já si poprvý tenhle rok vychutnala takovou tu "letní" (i když teď už zase zdaleka ne) atmosféru. Už se stmívalo, proto jsou fotky tak trochu zašuměný :D Ale možná proto se mi tak líběj (a jo, přesně tohle je taková ta narcistická věta:D).

Miluju svoje vlasy, už jsou brutálně dlouhý a já z toho mám strašnou radost. A tak pořád přemejšlím, jestli jít do dreadů na celou hlavu (teď jich mám 20, je to vidět?:D) nebo jestli je mám nechat tak, jak jsou. Na druhou stranu mám ty vlasy tak strašně zničený, že by to ty dready zamaskovaly a byla bych spokojená a nebo by chtěly zkrátit tak po ramena, aby se trochu zregenerovaly. Ale na to prostě nemám:D

1344 DAYS TOGETHER

9. dubna 2013 v 20:52 | Luczynka
Nechápu to, je to zvláštní, těžko se tomu věří, ale miluju to. Miluju jeho. Nejvíc na světě.
A víc a víc a víc.

z nedělního výletu

Kočičičičííííí

3. dubna 2013 v 21:02 | Luczynka
Jak už asi všichni víte, jsem kočičí, miluju čičiny a jsou to pro mě ta nejkrásnější stvoření, i když zákeřná :)
Fotky jsou foceny o jarních prázdninách na chatě, bylo nádherně, 23°C na sluníčku a tak jsme se vyhřívaly:))

Jo a zítra jedu do Prahy, jdu objevovat, pro mě, neznámá a zapadlá místa, s foťákem, sama a strašně se na to těším. A večer koncert IAMX! Nemůžu se dočkat a jsem ráda, že mi to konečně po letech vyšlo!:-)

Tygři

3. února 2013 v 20:14 | Luczynka
Vlastně ani nevím, jak jsem si na tyhle fotky vzpomněla. Jsou z června 2011, kdy jsme byli s taťkou v cirkuse. Když jsem byla malá, cirkusy jsem strašně milovala. A když jsem viděla plakáty po celém Liberci, že tu máme cirkus, bylo jasno:D A tak jsme se po několika letech vypravili do cirkusu:D
Dobře, chyběla mi trochu ta dětská nálada, kdy okolo nás běhali klauni s blikajícíma náramkama, tyčinkama a dalšíma blbůstkama. A tak jsem jen s úsměvem pozorovala malé děti, jak jim svítí očička a žadoní po rodičích :) Každopádně, já jsem si vychutnala výbornej velikeeej kornout sladkýho popcornu :D
Cirkus byl fajn, ale já, jakožto obrovkej milovník zvířat, jsem byla mimo spíš z venkovní části :) Koníci v ohradách mě moc neberou, ale jelikož se cirkusu narodili malí tygříci, tak lákadlo byli hlavně oni a zaměstnanci tam s nima chodili v košíku a lidi si je mohli fotit a hladit. Samozřejmě, byla jsem ve svým živlu :D :))
Jak říkám, fotky jsou rok a půl staré a to jsem ještě žila se svým, v té době opravdu milovaným, kompaktním foťákem :D Každopádně myslím, že na to, že jsou foceny právě jím, fotky jsou fajn :)

Co vy? Měli jste někdy takovou příležitost? :)


Červená v mlze.

10. ledna 2013 v 21:06 | Luczynka
Foceno jednoho listopadového odpoledne, v pro mě hodně těžkým období. Na mém oblíbeném místě.
Miluju mlhu, miluju fotky v nádechu žluté a červené. A taky miluju celkově červenou barvu.


Šípková procházka.

6. ledna 2013 v 20:50 | Luczynka
Fotky vznikly 31. 12., když jsem byla s drahým :)
Mrzí mě, že fotky jsou poněkud víc zrnité, ale i tak se mi líbí. Příště rozhodně nefotit, když se stmívá!
Ze zimní procházky.

29. prosince 2012 v 19:49 | Luczynka
Včera jsem měla hromadu času, a tak jsem se vydala na moje oblíbené místo. Udělala jsem si 2 hodinovou procházku, krásně svítilo slunce, které, na to, že je prosinec, docela hřálo :)
Některé fotky jsou lepší, některé slabší :) Ale já z nich mám dobrý pocit:)
Černá hora - fotografie

1. listopadu 2012 v 21:31 | Luczynka
V rámci dovči jsme si udělali výlet na Černou horu a řeknu vám, už dlouho mi nebylo takhle dobře:)
Jsem velkej milovník přírody a tam to bylo prostě fakt nádherný. Jako z jinýho světa :)

Podzimní focení

28. října 2012 v 20:30 | Luczynka
To bylo ještě realtivně hezky. Nebo... aspoň nebyl ten odpornej sníh. Kadžopádně byla strašná zima, takže omluvte moje výrazy:D
Fotila mě mamka, která s foťákem moc zkušeností nemá, berte to malinko s nadhledem :)

Člověk milující Prahu.

21. října 2012 v 20:23 | Luczynka
Jak už víte, minulý víkend jsem strávila v Praze. Hrozně jsem se na to těšila. Ať už kvůli koncertům, tak kvůli tý Praze. Do Prahy se nedostanu zas tak často, většinou je to kvůli koncertům. Ale minulou sobotu jsem si nechala na cestování po Praze:) Začala jsem úplně na konci Prahy, kde jsem byla s kamarádem, v 10:00 jsem odešla, jela jsem na Náměstí republiky a odtamtud jsem šla hodně pěšky. Koukla jsem se po obchodech, kde jsem ovšem nenašla nic lichotícího mýmu srdci :D Hodně jsem jezdila metrem, dokonce se, podle mě, už docela slušně vyznám, kde co v Praze je, na jaký stanici vystoupit a jakým číslem autobusu nebo tramvaje jet. Pro někoho je to možná absurdní, ale my v Liberci máme pouze 4 čísla tramvaje a když to srovnám s Prahou, je to fakt znát:D
Každopádně jsem si Prahu krásně prošla, našla jsem asi milion míst, kde jsem nikdy nebyla a který jsou fakt krásný. 7 hodin jsem takhle cestovala a sama:) Byla to strašná pohoda za nikým neběhat a užít si takovou tu samotu:)
Rozhodně si to plánuju někdy zopakovat:)

Focení - Zuzanka, 6.10.2012

7. října 2012 v 20:53 | Luczynka
Vyzkoušení novýho a strašně úžasnýho objektivu na nejlepší kamarádce:) Docela špatně se s ním ostří, musím to všechno vychytat.

Některý fotky se povedly víc, některý míň.

Fotky ve větší velikosti na rajčeti.

S mojí kočičí

6. října 2012 v 21:21 | Luczynka
Dneska mi bylo fakt divně a smutně. Měla jsem velkou přemejšlecí a najednou mi začaly týct slzy. Co jsem ale vážně nečekala, tak to, když si mi Amy vyskočila na klín, postavila se na zadní a předníma packama mě tak nějak "objala" a olizovala mi slzy:) Bylo to strašně zvláštní.
Vím, že i kdybych byla úplně sama, Amy a Sisi by mě v tom nenechaly:)


Focení - Markétka, 30.9.2012

2. října 2012 v 19:57 | Luczynka
Vlastně to bylo hrozně narychlo. V neděli bylo hrozně krásně, na sluníčku jsme měli 35 °C a tak mě napadlo, že napíšu Pegguš, jestli nechce jít fotit. A stalo se, šly jsme.
Na místo focení jsme se chystaly už strašně dlouho, ale nikdy jsme si na to ňák nenašly čas. Šly jsme do starý, nedostavěný nemocnice. Místo, ze kterýho mám milion vzpomínek. Má to tam strašně zvláštní atmosféru. Celý zarostlý stromama a roštím, každý slovo je tam slyšet stokrát, sýkorka zašustí v listí a člověk je vystrašenej, že ho jde někdo zabít:D Ale fakt jsem si to moc užila:)
Vlastně to je druhej pokus, kdy jsem fotila portrét a ještě né portrétovým objektivem, takže to podle toho tak i vypadá :) Ale já jsem celkem spokojená.

Fotky jsou hodně zmenšený, páč už mi asi milion z vás psalo, že se vám to tu pomalu načítá. Takže kdo chce vidět fotky v lepší kvalitě, tak rajče

 
 

Reklama
Reklama