Kde? Deviantart, ČSFD, Databáze knih, Spring.me - zeptej se mě
E-mail: mrs.luczynka@seznam.cz
Instagram: Luczynka

Knihy

Kathy O'Beirn - Nikdy o tom nemluv

13. září 2010 v 19:41 | Luczynka
Kathy měla velice kruté dětství.Otec ji týral a bil.Matka se mu nedokázala postavit, protože měl převahu nad celou rodinou. Už v 5 letech ji její bratr znásilnil. V té době ale nevěděla, o co vůbec jde. Jednoho dne si ji odvedla jeptiška s tím, že pojedou k moři. Kathy se ale dostala do reformní školy, která byla utrpením. Tam ji znásilnil kněz. Když se s tím svěřila Matce představené, poslali ji do psychiatrické léčebny s tím, aby si přestala vymýšlet hlouposti.Vrátila se do reformní školy, znásilnili ji a následně otěhotněla.
Porodila holčičku - ve 14 letech, která byla ale nemocná. V 10 letech bohužel zemřela. Kathy několikrát utekla, ale vždy ji chytli. Neustále žádala maminku, aby si promluvila s otcem, aby se mohla vrátit Kathy domů. Jenže otec ji za žádnou cenu doma nechtěl. V 18 letech Kathy odešla z prádelny Máří Magdalény. Našla si byt. Po několika desítkách let začala shánět ženy, které s ní byly v prádelnách. Našla jich vcelku dost. Některé ženy v prádelnách zemřely vyčerpáním. Některé tam zůstaly až do konce života. Po několika letech objevila svou kamarádku Liz, kterou měla moc ráda. Byla mnohem starší, než Kathy. Za Liz chodila skoro pořád. Ale jednou, když na Kathy čekala, viděla ji z okna, po pár minutách ji odvezla sanitka a po 5 dnech zemřela.

Knížka, která mě velmi zaujala a zanechala ve mně opravdu mnoho. Tyto ženy měly opravdu zkažený celý život. 

... luczynky-world.blog.cz
© Stručný děj je sepsaný mnou. Při kopírování prosím použijte zdroj. Děkuji.

Nikki Sixx - Heroinové deníky

3. září 2010 v 22:02 | Luczynka
Biografie - deníky.
Baskytarista slavné kapely Mötley Crüe nechává čtenáře nahlédnout do dávno zapomenutých deníků, které si vedl v dobách největší slávy. Popisuje jeden rok plný vzestupů i pádů, kdy mu pomalu ale jistě dochází, že by ho jeho vztah k drogám, a zejména k heroinu, nakonec mohl stát život. S osobitým humorem ironicky glosuje události, které jsou často jen velmi těžko uvěřitelné, a odhaluje čtenářům temná zákoutí mysli rockové hvězdy závislé na drogách. K jeho deníkovým zápiskům jsou přidány komentáře dalších členů kapely, slavných muzikantů, jeho příbuzných i jeho drogových kumpánů. Dokonce i sám Nikki se rozhodl přidat své současné názory na tehdejší události.

Knížka, která mě velmi zaujala. A i přesto, že to občas bylo prostě pořád stejný, knížka mě bavila:]
... luczynky-world.blog.cz
Zdroj: elegenda.sk

Yvonne Keulsová - Zpackaný život

27. srpna 2010 v 10:47 | Luczynka
Knížka, která vypráví o mladé narkomance Florce Je tu popsaný celý její dosavadní život. Od narození, kdy jí její matka musela dát pryč, protože by nebyla schopná se zárověň postarat i o její sestru Bep. Od malička se stěhuje z jednoho ústavu do druhého, nikde nevydrží kvůli problémovému chování. Ani v pěstounských rodinách dlouho nevydrží a to se projevuje na její psychice.Po delší době se shledá znovu se svou matkou. Je zde popsána její cesta k drogám, její pocity...Jak se postupně dostala až k prostituci ve svých 14 letech. Našla si pár drogových přátel,kteří přátelé vlastně nebyli.
Nakonec se z Bep stala žárlivá, závistivá a zlá sestra. A to vše jen kvůli drogám.

Knížka, od které jsem čekala víc, ale myslím, že stojí za přečtení.
Krátký popis jsem našla na netu a trochu poupravila a přidala pár svých vět.

Byla jsem otrokyní - Mende Nazer

21. srpna 2010 v 15:35 | Luczynka
Autobiografie.
Mende měla krásné dětství, milující rodinu i přátele. Krásné dětství měla ale jen do té chvíle, než na jejich vesnici v Blbském pohoří zaútočili arabští nájezdníci. Zapálili celou vesnici, několika desítkám lidem podřízli hrdo a malé děti unesli a při cestě do vojenského tábora je znásilnili.
O několik dní později všechny děti odvezly, ale oni děti nevěděly, kam jedou. Mende přijela k ženě jménem Raháb. Ve 12 letech se stala její otrokyní. Musela jí sloužit. Uklízet celý dům, vařit, hlídat její děti. Když se jí něco nepovedlo, jak Rahab chtěla, zbila ji, či jinak ztrestala. Mende se naučila pracovat tak, aby to Raháb vyhovovalo a aby nebyla trestaná. Mezi ní a Rahábinými dětmi vzniklo silné pouto. V Mendiných 18 letech jí Raháb řekla, že pojede do Londýna pracovat pro její sestru Hanán. Nechtěla odejít od dětí, které si tak oblíbila. Když přijela do Londýna, Hanán se zdála jako velice hodná a vstřícná žena. Mende jí důvěřovala. Pak se ale vše zvrtlo a Hanán ji začala hlídat, trestat a Mende, která si myslela, že je o hodně lepší, než Raháb, se v ní velice zmýlila. Jednou, když šla Mende nákup, hledala nějakého Núba, který by jí pomohl. Utéct. A opravdu se jí ho podařilo najít a následně utéct. Do dnes má ale strach, že jí a její rodinu najdou.

Knížka, kterou jsem opravdu přečetla jedním dechem.
... luczynky-world.blog.cz
© Stručný děj je sepsaný mnou. Při kopírování prosím použijte zdroj. Děkuji.

Poblouznění, Veronika bere extázi - Marliese Arold

12. srpna 2010 v 12:28 | Luczynka
Veronika a její nejlepší kamarádka Jana milují technopárty. Když se jednou na jednu z nich vypraví, někdo jim nabídl "éčko" - extázi. Neodmítly, protože chtěly vědět, jaký je to pocit. Na Janu droga neúčinkovala zdaleka tak, jako na Veroniku. Verča měla plno energie a nechtěla se v tanci zastavit. Kamarádky měly sen: navštívit známou technopárty ve Frankfurtu. Tam se Veronika seznámí s milým Danielem. Později zjistí, že je to drogový dealer. Daniel pracoval jako DJ na jedné diskotéce. Po razii je ale dealerství pro Daniela velmi nebezpečné. Veronika se nabídla, že to za něj převezme alespoň na nějakou dobu. Daniel nejdříve přemýšlí, ale nakonec to přijde. Odjíždí za kamarádem něco vyřídit, ale dlouho se nevrací. Veronika propadá panice. Jednou jí však zazvoní telefon a Radek-Danielův přítel, jí oznámí, že Dana chytli na dálnici a měl u sebe kokain. Veronika se utápěla v depresích a dealerství provozovat dále už nechtěla. Doma měla schováno mnoho tabletek extáze a dalších drog. Jana se chystala jet se svým přítelem na technoparty a zeptala se Verči, jestli nemá extázi. Ta jí řekla, ať si jí veme kolik chce. Zadarmo. Ten den měla ale telefonát od Jany přítele. Jana zkolabovala a možná zemře. Veronika si začala vše vyčítat a svádět vinu na sebe.Jak to dopadne? Uvidíte sami.

© Stručný děj je sepsaný mnou. Při kopírování prosím použijte zdroj. Děkuji.

Já jsem hlad - Petra Dvořáková

10. srpna 2010 v 14:14 | Luczynka
Autobiografie ženy trpící anorexií.
Petra vypráví svůj život od svého narození do svých 32 let. Měla velice těžký život.Vždy byla nepořádná a matka ji kvůli tomu i v dospělosti odsuzovala. Neměla kamarádky.Zkrátka byla jiná. Chyběla ji mateřská láska a fyzický dotek matky.
Ve 21 ůetech se vdala. Manžela milovala, ale chtěl se s ní neustále milovat a když ona nechtěla, bylo doma zle. Petra přistupovala na nucené milování. Našla si milence michala - kněze. Byli spolu šťastní, ale dala mu konec, protože spal s jinou ženou. Od té doby anorexie vzrůstala. Jeden čas vážila dokonce pouze 39 kg. Hlad ji inspiroval k hubenému tělu, i když své tělo nenáviděla. I přesto hladověním přicházela ke štěstí. Nakonec ale našla chuť žít.
Knížka byla zajímavá, ale čekala jsem trochu víc o tématu, o kterém vypovídají i popisky knihy - anorexie.
... luczynky-world.blog.cz
© Stručný děj je sepsaný mnou. Při kopírování prosím použijte zdroj. Děkuji.

Můj vysvlečenej deník - Johana Rubínová

29. července 2010 v 18:44 | Luczynka
Autobiografický dívčí deník
Johana je dívka ze střední školy.Její učitel na literaturu jí řekl, že má schopnosti na psaní a doporučil jí, aby si začala psát deník. Žila se svým otcem žurnalistou, po kterém zdědila své schopnosti, a macechou Sábou, která ji ve škole učila angličtinu. Nesnášela ji. Matka ji zemřela a zná ji jen z fotek. Kvůli jejímu bývalému příteli Šimonovi se pokusila o sebevraždu a následně byla několik týdnů v léčebně. Jednou objevila krabici, ve které byly básně o své matce a o Mahmúdovi. Nevěděla, kdo to je, a tak se otce zeptala. Řekl jí, že se matka seznámila s Íráncem a odjela s ním fotografovat do Íránu do novin.. Doma měla dvouletou Johanku, ale už se domů nikdy nevrátila, protože vypadla z auta a zabila se. Jenže z dopisů od matky pro otce si dala nějak dohromady, že je Mahmúd její otec. Vyhledala ho na internetu a v Itálii se s ním sešla na jeho jachtě. Řekl jí pravdu o smrti její matky, ale to, že není její otec mu nevěřila. Pak jí ale Sába řekla, že se nenarodila v 9.měsíci, ale v 7. A už pasovaly data na dopisech. Takže její táta byl vážně její táta. V průběhu děje ztratí Johana skoro všechny kamarádky a kluky. Nakonec ale vše dopadne docela dobře. A dokonce i Sábu si oblíbila.
Odkaz na slečnu, která napsala tento deník www.johanarubinova.cz
...
© Stručný děj je sepsaný mnou. Při kopírování prosím použijte zdroj. Děkuji.

Upálená zaživa - Souad

25. května 2010 v 16:33 | Luczynka
Autobiografie muslimské ženy.
Souad pocházela z Předjordánska. Byla muslimka, jako všichni z její vesnice. Fyzické násilí  bylo v zemi absolutně normální. Otec a bratr ji mlátili, dusili, škrtili a jen kvůli tomu, že třeba přišla o pár vteřin déle, voda ve ve vodě nebyla příliš teplá nebo jí bylo málo, utrhla nedozrálý plod ovoce. Její matka udusila 2 Souadiny sestry kvůli tomu, že to byly děvčata. Tady vládnou přeci muži!
Souad se zamilovala do muže, který bydlel naproti nim. Dívky nesměly vykročit z baráku. Ona si s ním ale dávala tajné schůzky, protože s tím mužem nebyla vdaná a byla s ním těhotná. Čekala ji smrt, věděla to. Rodiče a její švagr se domluvili na Souadině smrti. Jedno odpoledne přišel švagr za Souad, vylil ji benzin na hlavu a zapálil ji. Sousedky ji polily vodou. Převezly ji do nemocnice . Tam ji něvěnovaly péči. Souad porodila syna Maruana. Do nemocnice za ní přišla Jacqueline, která jí chtěla zachránit. Odletěly spolu se synem a s Jacqueline do Švýcarska. Tam Souad udělali přes 20 platický operací, kvůli popáleninám. Našla si muže, se který se vdala a měla 2 dcery. Dělala přednášky lidem o její kruté vlasti a o všem, co musí ženy trpět.


Nedokáži tu úplně popsat děj knihy, protože každý tím bude zaujatý, až když si knihu bude číst sám. Ženy v islámských zemích mají opravdu příšerný život. Plný utrpení a bolesti.
Knížka patří do skupiny těch nejlepších, co jsem kdy četla.
Zavřít okno
© Stručný děj je sepsaný mnou. Při kopírování prosím použijte zdroj. Děkuji.

Na vlastní kůži - Kate Holden

8. února 2010 v 22:56 | Luczynka
Autobiografický příběh narkomanky a prostitutky.
Kate byla normální dospívající žena, která pracovala v knihkupectví. Její přátelé se setkali s heroinem a ona zatoužila ho také vyzkoušet. Pouzr vyzkoušet, jaké to je. Ačkoli ji do toho nikdo nenutil, přátelé ani přítel James jí to nemohli rozmluvit. Ale první dávka heroinu se jí stala osudnou. Ze začátku si říkala, že si píchne jen občas a kdykoli se toho bude moci zbavit. Jenže dávky byly čím dál tím častější a ona si uvědomovala, že je na heroinu závislá. Postupem času už neměla kde brát peníze a tak je ukradla v knihkupectví, kde pracovala. Majitelé si toho všimli, ale jelikož Kate vlastně chápali, pouze ji v klidu vyhodili ze zaměstnání. Jednoho dne se dozvěděli i rodiče, že je narkomanka. Dali jí podmínku, že doma bude moci bydlet, pokud přestane fetovat. Slíbila to, ale slib porušila. Odešla z domu. Následovalo vydělávání peněz v noci na ulici. Poté se vydala do nočního podniku, kde si zajednala práci jako prostitutka. Začala chodit s Robbiem, také feťákem. Robbie nikde nepracoval, a tak musela Kate vydělávat peníze na drogy i pro něj. Nakonec se ale s pomoí rodiny a přátel ze závislosti dostala, rozešla se s Robbiem, který na ní byl závislý a odjela do Evropy žít nový život.

Knížka byla jedna z nejlepších, které jsem četla. Líbilo se mi, že nebyla nijak cenzurovaná a četla jsem ji doslova jedním dechem:)

© Stručný děj je sepsaný mnou. Při kopírování prosím použijte zdroj. Děkuji.

Vím, jak chutná vzduch - Maria Hirse

8. února 2010 v 22:44 | Luczynka
Kniha je o bývalé dánské modelce. Když jí bylo 17 let, trpěla mentální anorexíí. Chtěla být více a více úspěšnější, proto přestala jíst. Naopak se ale stala neoblíbenou a nedostávala žádné nabídky na modeling. Chtěla hubnout dále a zhubla tak moc, že vážila něco málo přes 30kg. Matka chtěla, aby šla do nemocnice-léčit se. Jen kvůli máme tam šla. V nemocnici ale brala projímadla, aby neztloustla. Nakonec už ji ale ani její přítel Jesper nechtěl, kvůli tomu, jak byla hubená. Jednou si však řekla, že chce zase normálně žít a přestala hubnout.
© Stručný děj je sepsaný mnou. Při kopírování prosím použijte zdroj. Děkuji.

Úplná prázdnota - Iveta Vochalová

11. října 2009 v 12:12 | Luczynka
Tomáš se poprvé setkal s pervitinem přes kamaráda Dana. Nechtěl se ztrapňovat před svými kamarády a nechtěl být pozadu.Pervitin chtěl zkusit jen jednou, jenže postupem času se na něm stál závislý, nechtěl si to však připustit.
Jeho rodiče se hádaly a otec ho mlátil.Tomáš utekl z domova. Šel ke svému kamarádovi Jakubovi, který měl velký dům a nechal ho tam bydlet.Tomáš na drogy už neměl peníze, tak začal krást Jakubovi věci, které by mohl prodat. Jakub to zjistil a vyhodil ho z domu. Tomáš se vrátil domů a poznal matky nového přítele.Rodiče zjistili, že jejich syn fetuje. Ten jim slíbil, že se drog už nedotkne.Poté několikrát utekl. Tomášovi postupně umírali Ti nejbližší přátelé. Petr, který ho naučil kouřit, pak se odstěhoval a nakonec se předávkoval heroinem. Dan, od kterého poprvé dostal pervitin, předávkoval se. Pes Dasty, kterého našel u popelnice a byl na něj maximálně uvázaný. Při Tomášových útěcích z domova, byl Dasty pořád s ním. Když rodiče dali syna do léčebny, šly ho s Dastym navšivit, ale jeho čtyřnohého kamaráda srazilo auto. Tomáš z toho byl psychicky hrozně špatný a ačkoliv si řekl, že už si nikdy nepíchne, píchl si pervitin.
Tomáš dostal AIDS. 10.1.1994 bylo nalezeno tělo Tomáše Faita v opuštěném domě.Pravděpodobně spáchal sebevraždu předávkováním pervitinem.

Kniha psaná 17tiletou autorkou.Jedna z nejlepších knížek, kterou jsem četla. Knihu opravdu doporučuju, při tom velice emociálním konci vám určitě potečou i slzy:)

© Stručný děj je sepsaný mnou. Při kopírování prosím použijte zdroj. Děkuji.

Stmívání - Stephenie Meyer

16. února 2009 v 19:31 | Luczynka
Isabella Swanová se stěhuje do Forks, městečka ve státě Washington, kde neustále prší. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo - až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda Cullena, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Ale nikdo není v bezpečí, zvláště Isabella, člověk, který je Edwardovi nejdražší. Milenci však balancují na ostří nože - mezi touhou a hrozným nebezpečím. Stmívání je první díl románové trilogie.
 
 

Reklama