Kde? Deviantart, ČSFD, Databáze knih, Spring.me - zeptej se mě
E-mail: mrs.luczynka@seznam.cz
Instagram: Luczynka

Filmy

Seriály, co musíte vidět

4. února 2014 v 20:13 | Luczynka
V posledních měsících jsem naprosto šílená a hltám jeden seriál za druhým. :D Jsem na tom totálně závislá, dělám u nich úplně všechno - učím se, maluju, dělám trička, uklízím. Přijde mi to jako super dvojitý využití času :D
Některý seriály, co sleduju, jsou fakt profláklý a kouká na ně skoro každej, ale některý si myslím, že nejsou zas tak známý a ráda bych vám je doporučila:)

Kdybyste měli VY nějaký tipy na seriály, který jsou podle vás dobrý, sem s nima:)) Už pomalu zas nemám co sledovat:D

QUEER AS FOLK
Musím ho uvýst jako první, protože je to asi nejlepší seriál, co jsem kdy viděla. Hodně se zajímám o homosexualitu, její "problematiku" a tohle je přesně ten seriál, kterej může hodně lidem otevřít oči. Takže komu vyloženě tahle tématika nevadí, doporučuju ho zkouknout a zaručuju vám, že se od toho na pár tejdnů, možná dnů (jako u mě:D) netrhnete, protože to je ten nejvíc nejlepší seriál :D Je už starší, první díl byl odvysílanej v roce 2000, ale kvalitě to rozhodně neubírá :) A co si budem povídat, hlavní postava - Brian Kinney, je kurva kus a jeden z důvodů, proč jsem to zkoukla už podruhý! :D

Moje hodnocení: 5/5
Queer as Folk (Queer as Folk) — 1. série

LÁSKA JE LÁSKA (THE L WORD)
Druhej seriál o homosexualitě - tentokrát hlavně o ženách. Koukala jsem na něj asi před 2,5 lety a ráda se k němu znova vrátím, protože 6 sérií jsem měla zkouknutejch za 2 týdny:D Děj vás totálně vtáhne a některý scény tam jsou dost drsný.

Moje hodnocení: 4,5/5
L Word, The (Láska je Láska) — 6. série


SKINS
Kecám, tohle je ten nejlepší seriál, co existuje. Nezažila jsem tolik pocitů a emocí u žádnýho seriálu jako u Skins. Moje spřízněná duše Effy, telátko Sid, "ta divná" a "wow" Cassie, krásnej Freddie, červenovlásky Katie a Emily a další úžasný postavy, do kterejch se fakt lehce vžijete. Seriál mám zkouknutej 4x a nikdy nebudu mít dost.

Moje hodnocení: 6/5 :D
Skins (Skins) — 7. série


ZOUFALÉ MANŽELKY (DESPERATE HOUSEWIFES)
Ulice Wisteria Lane, 4 zoufalý manželky, jedna krásnější než druhá. Vraždy, sebevraždy, nevěry. Určitě seriál všichni znáte, já to v dětství považovala za kravinu pro dospělý a vlastně ještě před rokem by mě nenapadlo, že Zoufalky budou patřit k těm nejlepším seriálům v mým žebříčku.

Moje hodnocení: 4/5
Desperate Housewives (Zoufalé manželky) — 8. série


UPÍŘÍ DENÍKY (THE VAMPIRE DIARIES)
A to je přesně ten seriál, na kterej teď kouká každej:D Já ho začala sledovat už od úplnejch začátků a wow, už je to přes 4 a půl roku. Všichni řeknou, že je to takovej ten "tvajlajt" slaďáček, ale řekla bych, že tohle je prostě... o něčem jiným! :D Je fakt, že mi 5. série přijde už trochu o ničem, ale pořád to miluju! A na krásnýho Iana Somerhaldera se můžu koukat pořád:D

Moje hodnocení: 4/5
Vampire Diaries, The (Upíří deníky) — 5. série

Film tips

20. dubna 2013 v 19:46 | Luczynka
Za poslední týdny jsem se skoro neodlepila od filmů. Miluju víkendy, kdy se můžu jen tak plácnout do postele s kakaem a koukat na jeden film za druhým. Když jsem nemocná (a jakože jsem za poslední dobu nemocná ňák často), tak je to ještě dvojnásob.
Někdo z vás mi tu psal, jestli nechci udělat článek o tipech na filmy, tak tady je, huhůůů :)Za mě naprostá pecka. Vždycky jsem odmítala takhle akční filmy, ale už jsem ten film viděla 3× za poslední dva týdny a je to úplně "úúúúú" :D V hlavní roli moje oblíbená Amanda Seyfried a Justin Timberlake (<3). Je to takovej ten film, kdy hrdinovi fandíte, aby něco stihl, aby se to podařilo. Je to fakt napínavý.


Pecka #2. Zamilovala jsem si Bradley Coopera (kterej je podle mě fakt neskutečně sexy:P), moc zajímavej nápad na film. Mám ráda filmy s drogovou tématikou a i když tohle nebylo úplně tak typický, bylo to bezvadný!

Tipy na prázdninové filmy

22. srpna 2011 v 11:30 | Luczynka
Dneska z trochu jiného soudku:-)
Ráda bych vám tu napsala pár tipů na filmy, které jsem za prázdniny už stihla shlédnout :) Sice tu nejsou všechny, některé už dávám do dalšího článku na jindy:-) Je ještě pár prázdninových dnů volných, tak si třeba po večerech najdete na nějaký film čad ještě:-) Nejsem žádný filmový znalec, ale filmy zbožňuju :-)
Obsahy nejsou z mé hlavy, všechny jsou z CSFD.cz. Hodnocení ale z mé hlavy je:P

Poznáš, až to přijde (2010)
Lisa (Witherspoon) je žena, která svůj život postavila na svých sportovních výkonech a sportu se věnuje už od útlého dětství. Když je vyloučena ze svého týmu, přijde o vše, co měla. Bezradně se snaží vést normální a všední život. To vede k jejímu seznámení s Mattym (Wilson), profesionálním baseballovým nadhazovačem, sebestředným sukničkářem a narcisem. George Madison (Rudd) je obchodník, jehož komplikovaný vztah s otcem Charlesem (Nicholson) se ještě více zkomplikuje poté, co je George obviněn z finančního zločinu, přestože nic neudělal. Ačkoliv mu hrozí vězení, zdá se, že jeho poctivost, integrita a neutuchající optimismus mohou být jedinou možností, jak si George může zachovat zdravý rozum. Ještě předtím, než se poznala s Mattym, se Lisa zúčastnila jednoho rande s Georgem v den, který byl patrně nejhorším dnem v jejich životech: ona byla právě vyhozena z týmu a on dostal obsílku k soudu. Když se zdá, že se jim životy rozpadají pod rukama, poznají oba, jaké to je, když vás potká něco neuvěřitelného.
Mé hodnocení: 40%

Láska a jiné závislosti (2010)
Jamie (Jake Gyllenhaal) se ve chvíli, kdy praštil s medicínou, stal profesionálním flákačem. Jedinou věcí, kterou umí, je balení holek. Tenhle talent vyžaduje slušné přesvědčovací schopnosti, a tak se Jamie nechá zlákat na práci reprezentanta velkého farmaceutického koncernu, jehož výrobky má vnucovat lékařům, aby je šířili dál, mezi své pacienty. Když čeká na audienci v jedné čekárně, uvidí JI, krásnou a smyslnou Maggii (Anne Hathaway). Domluvit si rande zabere Jamiemu pár minut, stejně dlouho trvá, než vzájemné romantické oťukávání skončí v posteli. Jako by Maggie měla na všechno málo času. Coby pacientka v první fázi Parkinsonovy choroby ho skutečně nemá nazbyt. Ve chvíli, kdy se spolu začnou intimně sbližovat, vstoupí do jejich života viagra. Jamie totiž není zrovna ve formě, a tak mu Maggie navrhne, že by mohl vyzkoušet "motor na erekci", který jeho zaměstnavatel právě vyvinul. Jamie, bohatší o vlastní zkušenost, začne modrý prášek prodávat jako o život. Jenže bývalému flákači nepřináší kariérní růst to pravé uspokojení. Tím by byl jen užší vztah s Maggie. Tahle holka je ale těžký oříšek, který lze sice snadno rozlousknout, ale jen těžko se dá udržet. Jamie je ochoten udělat pro jejich společné štěstí cokoliv. Otázka zní, jestli to bude stačit.
Moje hodnocení: 60%

Moje borůvkové noci (2007)
Jaká vzdálenost dělí zlomené srdce od nových začátků? Jak se její délka měří? Peněžní sumou, dálkou, kterou jste ušli, nebo množstvím vzpomínek?
Elizabeth (Norah Jones), zklamaná mladá žena, se vydává na pouť za účelem sebepoznání ve snaze vyléčit zlomené srdce. Zatímco se její emocionální jizvy zacelují, prožívá s těmi, které při svých toulkách potkává, nové a zcela nečekané situace. Ať už jde o poetické filozofování s majitelem noční kavárny (Jude Law), zoufalé plány hazardní hráčky, které se lepí smůla na paty (Natalie Portman), či o zničený vztah mezi policistou (David Strathairn) a jeho vzpurnou manželkou (Rachel Weisz)... Všechny tyto zážitky mění Elizabethin přístup k životu, vztahům a nakonec i k sobě samé. Zvolna se osvobozuje z pout minulosti a objevuje novou cestu - tu, na jejímž konci čeká opravdová láska.
Film MOJE BORŮVKOVÉ NOCI v režii světově uznávaného režiséra Wong Kar Waie je působivým příběhem, který diváka provede dálavami, rozprostírajícími se mezi bolestí ze ztracené lásky a radostným znovuobjevením sebe samého.
Moje hodnocení: 65%

Lidice (2011)
Příběh Lidic, je příběhem obyčejných lidí, kteří se absurdní shodou náhod připletli do cesty dějinám. Podle scénáře Zdeňka Mahlera, oceněného cenou Sazky v r. 2007, nabízí pohled na tragický osud Lidic za 2. světové války z neobvyklé perspektivy. Přibližuje osudy obyvatel Lidic skrz mezilidské vztahy, a to zejména lásku, která stojí na začátku celého příběhu. Jde o velkofilm plný emocí, který poukazuje na to, jak zdánlivé maličkosti mohou změnit chod dějin a způsobit tragédii. Rok 1942 - německá propaganda úzkostlivě tají genocidu páchanou na civilním obyvatelstvu. Po atentátu na druhého muže třetí říše Reinharda Heydricha však udělá výjimku. Po vypálení malé české vesnice Lidice, vše vyhlásí do světa. Jako záminka k vypálení obce stačí jeden milostný dopis. V době svého tragického konce, v červnu 1942, měly Lidice za sebou dějiny trvající nejméně šest staletí. Nacisté chladně popravili všechny lidické muže, ženy a děti nechali převézt do koncentračního tábora. Některé děti dali na převýchovu. Celková bilance - 192 popravených mužů, 58 žen zemřelo v koncentračních táborech a 88 dětí bylo posláno do plynu. Obec Lidice byla vymazána z map a srovnána se zemí. Výpravný velkofilm Lidice je natočen podle skutečné události.
Moje hodnocení: 80%
 
 

Reklama