Kde? Deviantart, ČSFD, Databáze knih, Spring.me - zeptej se mě
E-mail: mrs.luczynka@seznam.cz
Instagram: Luczynka

Červenec 2013

Paříž - den první

31. července 2013 v 20:59 | Luczynka |  Mé fotky
Teda fuj, stydím se za to, jak jsem dlouho nepřispěla. Přitom se válím už tejden doma a koukám akorát tak na milion seriálů. Ale já se na to fakt chystala, opravdu! :D Tak konečně.

V Paříži jsem byla už podruhý, už poprvý jsem věděla, že se tam vrátím zpátky. A tak jsem se vrátila.
Tentokrát jsem to pojala trochu jinak, minule jsem fotila hlavně takový ty památky, teď jsem se zaměřila trochu víc na život v Paříži, lidi, jídlo, detaily, zajímavosti. :)
Když opomenu asi 15ti hodinovou cestu autobusem, která byla šílená, i když ne jako poprvý, tak to bylo prostě nádherný.
Byla jsem tam s přítelem, byla to naše první dovolená po 4 letech, co jsme spolu. Bylo mi fakt krásně, když jsem věděla, že je tam se mnou.

Z čeho jsem měla hrůzu už poprvý, bylo metro. Před 2 rokama jsme chytli zrovna fakt hnusný metra, jak z pravěku. Bála jsem se, aby mě tam někdo nezabil. :D Navíc mě strašně děsilo těch 14 linek, co tam maj.
Každopádně, letos jsem se otrkala a přišlo mi to docela jako brnkačka. Všechno maj detailně popsaný, nedá se prostě zabloudit :) A tak jsem byla pyšná, když jsme měli jeden den celej volnej (jinak jsme chodili s průvodkyní, což já prostě nesnáším:D) a koupili si lístky (jo a miluju ty jejich plastový jízdenky:D) a dvakrát jsme museli přestupovat :))

Jsem přesvědčená, že se tam vrátím znovu, prostě to tam miluju. Příště ale už nechci jet s cestovkou, ale prostě jen tak, sama.

Nechci dlouze popisovat, co jsme tam dělali, kde jsme byli atd., tak snad budou stačit ty fotky (tentokrát zatím jen z prvníhop dne) :) Myslím, že hodně míst prostě člověk zná i když tam nebyl :)

Jednou tam chci aspoň na chvíli žít. Životní sen.95% fotek je zmenšenejch, ale koukám, že se tu objevilo pár, na který jsem zapomněla, tak snad se vám to aspoň načte:D

Focení s Terezkou

16. července 2013 v 20:10 | Luczynka |  Mé fotky
Na konci června jsme se s Terezkou vydaly do mého oblíbeného lesa fotit. Fotky měly být pro jejího přítele k narozeninám, tak jsme se aspoň o něco pokusily:)
Ani jedna jsme neměly moc představu, jaký fotky, jak co udělat, navíc bylo tak 100°C na sluníčku, takže taky nic moc:D
Nakonec to ale dopadlo tak, jak to dopadlo a já myslím, že to zas tak špatný není :)

První várka fotek, druhá várka bude příště:))


Rock for People 2013

10. července 2013 v 20:18 | Luczynka |  Koncerty
Jak jsem slíbila, tak činím :)
Článek o prvním dni s Thirty Seconds To Mars jsem už napsala, jak už jste si mohli přečíst, a to TADY, takže je z tohoto článku vynechám :)

Na RfP 2013 jsem se chystala už od tý doby, co jsme minulej rok s Nikčou odjeli z RfP 2012. Věděla jsem, že tam musím znovu být, a tak hned, když se začaly prodávat lístky, koupila jsem ho, aniž bych věděla, kdo tam bude a s kým pojedu.
Nakonec Nikča dostala lístek k Vánocům, tak to bylo jasný.

Jenže pár dní před RfP mi řekla, že nejede a já začala šílet. Nemám ráda náhlý změny a tahle pro mě byla až moc velká, ještě když jsme se na to těšily rok. Nakonec jsem jela s kámoškou ze třídy a její kámoškou. Myslela jsem, že se občas zabijem, obě jsme strašně tvrdohlavý, zaručeně musíme mít pravdu. No jestli to znáte, vím o čem mluvím :D

Vyrazily jsme 1.7., což byl ještě nultej den festivalu, brzy ráno, do HK jsme dorazily ve 12.30 a teď už jen cesta do festivalparku. Táhly jsme se tam neskutečně pomalu, protože jsem měla tak strašně těžkej batoh, že jsem myslela, že sebou plácnu někde u silnice a rozložím si tam stan. Kluci, chlapi okolo nás chodili, stejným směrem, nic na zádech, nic v rukou, já šla skoro po čtyřech, ale že by řekli ,,Nechceš pomoct?", ani hovno, radši čuměj a smějou se. WTF, kde to jsme...

Večer jsme šly na milovaný Imodium, potom na The truth is out there, který jsem vůbec neznala, ale byli tak strašně výborný! Přirovnala bych to k druhým Enter Shikari:D :)
Nakonec jsme šly spát ve 23.00, byly jsme úplně mrtvý.

Meeting with 30 Seconds To Mars + concert, 2.7.2013

6. července 2013 v 21:41 | Luczynka |  Koncerty
Nevím, jak začít. Chtěla bych toho tolik napsat, ale jsem z toho ještě pořád taková strašně vyplesklá, že asi nebudu schopná.

Jestli jsem někdy zažila nejlepší věc na světě, tak to byla tahle.
Jestli se mi splnil životní sen, tak to byl tento.
Jestli mi někdy bušilo srdce tak, že jsem myslela, že mi vyletí z hrudníku, tak to byl tenhle den.
Jestli mi někdy tekly slzy na koncertě, tak to bylo na tomhle.
Jestli ode mě Jared Leto stál ani ne půl metru, tak to bylo v tenhle den.
Jestli má nějaká kapela výbornou show, tak jsou to oni.
Jestli je nějakej den nejlepším v mým životě, tak to byl tenhle.

Všechno to začalo 7.3.2013, kdy mi přišla smska "Marsíci jsou na RfP!!" Byla jsem zrovna na chatě, bez signálu, v zimě, v bahně a když jsem si ji přečetla, štěstím jsem se sklouzla do bahna a byla jsem jak prase:D Nemohla jsem tomu uvěřit, i když jsem to čekala, protože měli naplánovaný koncerty všude v blízkých státech. Nevěřila jsem tomu před 4 měsícema a nevěřím tomu ani teď.
Nastalo dlouhý a nekonečný čekání. Najednou to ale hrozně uteklo a před 3 týdny vyšla informace, že kdo si koupil nový CD, obdrží pásku a má přístup na autogramiádu. Dobře, hodně mi to přijde jako obchodní tah a popravdě mě to u nich celkem mrzí, ale jelikož jsem se stejně chystala to CD koupit, tak jsem lítala po Praze a sehnala jsem (údajně) jedno z posledních CD s tou páskou. Na Rock for People jich pak ale měli ještě celou bednu ;)

A nastal den 2.7.2013 a mně to pořád nedocházelo, že je mám za pár hodin před sebou. Odpoledne jsem si koupila tríčo, po kterým jsem pokukovala už na jejich stránkách a v 18.45 nám bylo oznámeno (každopádně, kdyby kamarádka neměla aplikaci, tak to ani nevím... ta informovanost tenhle rok mě trochu víc srala...), že bude ta autogramiáda. Nakonec nás teda pustili asi až po 45 minutách, ale... najednou strašnej řev a Jared, Shannon a Tomo vylítli z backstage. Začalo mi bušit srdce jak o život, nahrnuly se mi slzy do očí. Pak šli k nám a já od nich byla ani ne půl metru. Cítila jsem se jak v ráji, on to byl ráj.
Potom nás postupně pustili na autogramiádu, všichni v rukou pevně drželi nový puntíkatý album, všichni byli šťastný. Pak přišla řada na mě, Jared se mi zadíval do očí, já se zmohla jen na "Hi" a "Thank you" a nakonec mi řekl, že mám "Nice shirt", málem jsem umřela:D Kráčela jsem zpátky a lidi na mě koukali jak na magora, jak jsem se usmívala od ucha k uchu, jak kdybych měla nějakej tik:D V rukou jsem hrdě držela podepsaný album a snad nikdy mi nebylo líp.

Večer jsme zašli na výborný Bloc Party (o tom v dalším článku) a já se snažila si udržet místo v předních řadách. Nastal čas 22.10, všichni začali řvát (včetně mě), pískat, zpívat. Začla hrát úvodní Birth a lidi byli jak šílený (včetně mě:D). Pokračovalo to Search and destoy, u který mi vytryskly slzy, protože je to moje nejoblíbenější od nich. Nejdřív hráli songy ze starších alb, pak pokračovali s pár písničkama z novýho.
Na akustickou The Kill si Jared vytáhl fanouška na podium. ,,Where are you from?" ,,Poland." Lidi bučeli, pískali, byli hysterický, já taky. Úplně ho vypískali :D Ačkoli byl ten den naprosto výbornej, z těch Poláků jsem fakt šílela a myslím, že jsem nebyla sama. Nic proti Polsku nemám, ale fakt se tam chovali jak největší hovada, byli strašně agresivní, sprostí, zlí a skoro celá první řada byla zaplněná něma. Tak jako co to je? Je to náš fesťák, doprdele!:D To JÁ jsem měla bejt v první řadě:D Nakonec jsem se tam ale skoro dostala, protože mě nějaká slečna, která už nemohla poslouchat můj řev, pustila dopředu a skončila jsem asi ve 2. řadě, takže jsem byla happy.
Takový davový šílenství a hysterii jsem na koncertě v životě nezažila, ani před 2 rokama v Praze na nich. Myslela jsem, že se tam udusím, že mě tam zabijou. Ale přežila jsem :D
Koncert zakončili novou Up in the air, která mě osobně moc nebere, nebaví mě, ale na tom koncertě byla neskutečně výborná. Jared si vybral asi 20 lidí na podium a pak tam s jednou slečnou tancoval ploužáka, myslím, že ta z toho nespí dodnes:D

Nevím, co jinýho bych napsala, bylo to fakt nejlepší a jsem ráda, že nám Jared nahradil ten koncert z června 2011, kdy mu odešly hlasivky a nebyl to úplně nejlepší koncert ( i když jo, pro mě jo :D!!!).

Byl jste někdo taky? Co na tý autogramiádě? :))