Kde? Deviantart, ČSFD, Databáze knih, Spring.me - zeptej se mě
E-mail: mrs.luczynka@seznam.cz
Instagram: Luczynka

Červen 2013

Jedeme na Rock for People!

30. června 2013 v 23:58 | Luczynka |  Můj deník
Je to tady. Po roce jsem se zase dočkala. Zejtra ráno jedu. Sice teda... ne s Nikčou, se kterou jsme se na to těšily rok, ale to je jedno. Pravidlo, kterým se chci řídit už několik let, ,,Na nikoho se nevázat," opět nevyšlo. Neumím to prostě. Strašně mě to štve, protože ten fesťák měl být náš, ale nic s tím neudělám.
Mám hrůzu z vlaků, prostě s nima neumím jezdit:D Nejednou se mi stalo, že jsem jela úplně jinám:D A zejtra mě čekaj 3,5 hodiny v něm:D Nejlepší cesta bude z nádraží až na letiště na RfP, s mega těžkejma báglama (nezvednu ho ani ze země, haha), já ho prostě neunesu:D
Mám strašně velkej stan, no dobře... zas tak úplně obr není, ale je velikej:D A já v něm teda nakonec spím sama, to bude fakt paráda:D Nevím jestli je to pozitivní nebo negativní zpráva:D
Odpoledne jdem na Exots, Criminal Collection a na moje milovaný Imodium :) Tak se těším, i když to jsou takový malý kapelky:)
V úterý mě čeká úžasná Amanda Palmer, Bloc Party a hlavně 30 SECONDS TO MARS. Neuvěřím tomu, dokud nebudu stát pár metrů od nich!
Ve středu The Gaslight Anthem, Parov Stelar (na ty se fakt těším!), Royal Republic (který jsem si díky RfP fakt zamilovala), The Devil Wears Prada, milovaní A Day To Remember, Papa Roach (kteří byly v seznamu kapel, který musím někdy vidět) a nakonec Billy Talent (který tu už byli několikrát, ale já jsem nikdy neměla štěstí... jedna z hlavních kapel, kvůli který tenhle rok jedu).
Ve čtvrtek Foals, Modestep (pááárty), Friska Viljor (na kterejch jsem byla už ve středu u nás v Liberci před radnicí a byla jsem tam jen já a kámoška, trochu trapas), Klaxons a mnou nově objevená Chlöe Howl :)
A poslední den, CZ&SK den, A Banquet, Eddie Stoilow, UDG (!!!!), Charlie Sraight, Mothers Angels, Aneta Langerová, Tomáš Klus (jestli bude zas takovej magor jak vloni, tak super!:D) a poslední kapela celýho fesťáku - Kryštof.

I když to nedopadlo vůbec tak, jak jsem si představovala, tak se strašně těším a nenechám si to ničím zkazit:) Doufám že i to počasí nám bude přát, i když má bejt v noci 5°C.

Co mě hodně mrzí, tak to, že nikdo z mýho okolí nedokázal říct: ,,Užij si to." I přesto, že všichni vědí, že tenhle ročník pro mě znamená díky Marsíkům FAKT hodně. Je to takovej divnej "problém", ale jo, mrzí mě to.

Ale co, tenhle tejden chci bejt naprosto free, užít si 5 dnů skvělejch kapel, opíjet se pivem za 40 Kč (!!!:D) a ničím se nestresovat.

A v neposlední řadě jsem strašně překvapená z toho, kolik lidí, který čtou můj blog, mi napsalo, jestli se tam nechci sejít a strávit koncerty společně. Hřeje mě to u srdce, sice nejsem zrovna seznamovací typ, ale snad to aspoň s někým vyjde:))

Mějte se krásně, já jdu dobalit poslední věci a spát:))

Pac&pusu

LuczynkaFriska Viljor!


Summer is here!

24. června 2013 v 21:06 | Luczynka |  Můj deník
Na tohle období jsem fakt čekala 10 měsíců! Uteklo to strašně rychle, vůbec ten čas nestihám. Za chvíli maturuju a asi se z toho poseru. Vím, času dost, ale stejně prostě...
Ale... prázdniny začínaj, jsem z toho celá rozjančená, protože prázdniny božsky miluju (kdo taky ne, žejo). Mám strašnejch plánů a jsem ráda, že tyhle prázdniny aspoň naplánováním vyšly tak, jak jsem chtěla (vlastně do posledního detailu) a že se to všechno podařilo. Příští pondělí Rock for People až do soboty (nikdy jsem si neuvědomila, že ten fesťák je tak dlouhej!), kde se mi splní už jednou splněnej sen (uvidím 30STM, i can't believe it!) a hromadu dalších milovanejch kapel. Potom Paříž (už podruhý a strašně se těším na ta místa, až je znovu uvidím!), potom Tunisko s mamkou a nejdražší sestřenkou, se kterou se vidím tak jednou za půl roku a tohle bude příležitost spolu strávit spoustu času!:) Pak jsem necelý dva týdny doma a jedu s taťkou a partou k Lipnu na dovču, i tam se strašně těším :)
A po zbytek času si chci sehnat nějakou brigádu (ale když neseženu, tak se z toho neposeru, žejo :D), válet se na loukách, válet se doma, koukat na seriály, filmy, strašně moc číst (jo, tohle je snad můj největší plán prázdnin:D).

Tenhle tejden mi přijde neskutečně zbytečnej. Dneska jsme měli například exkurzi na radnici (na půl hodiny, škoda cesty, mohla jsem spát:D).
Zejtra teda jedem do Prahy, ale vůbec se mi tam nechce, protože tohle počasí mě FAKT vytáčí!!!! A těším se tam jen kvůli jedný věci, chacha:D

Co plánujete na prázdniny vy? Potkám se s někým na RfP? Jakej vám přijde letošní line-up? Mně popravdě přijde HODNĚ nadupanej (až teda na Gotta, to jsem si při přečtení SMSky od Nikči řekla, že to je fakt WTF roku), jsou tam kapely, který fakt miluju, ale na druhou stranu je tam většina kapel, který už tu několikrát nebo aspoň jednou byly, a tak žádný nic moc novinky. Ale myslím, že po minulým roku můžem bejt rádi, že nějakej RfP vůbec bude, žejo.

Nemáte nějakou super knížku? Čtu hlavně životní příběhy, o drogách, závislostech, anorexii, koncentračních táborech a podobná.
A taky nějakej supr čupr seriál? Já doporučuju Queer as folk, do kterýho jsem teď úplně zažraná.

Koncert Paramore, 19.6. a zážitky z Prahy

21. června 2013 v 22:11 | Luczynka |  Koncerty
Ještě teď jsem celá taková "úúúúúúúúh".
Ve středu jsem si udělala celodenní výlet do Prahy, jen já, miluju to. Miluju, když si můžu projít Prahu sama a nikdo mě nikam nehoní.
Přijela jsem v 10, bylo strašný vedro a já přemejšlela, co budu dělat, protože v tomhle se toho moc dělat teda nedalo. Jela jsem do jednoho parku, hledala jsem ho asi půl hodiny, jenže když jsem ho našla, byl zavřenej (wtf??). Už jsem se nechtěla vracet, tak jsem šla dál, jenže najednou úplný pusto, nikde nikdo a já se prostě ztratila:D
Jelikož do Prahy nejezdím zas tak často, nakonec jsem skončila po zbytek času v obchoďácích (hlavně taky kvůli tomu šílenýmu vedru:D), prošla jsem snad všechny H&M (ty slevy jsou neuvěřitelný:D), koupila jsem si super věci a kolem 17.00 jsem se sešla s holkama, se kterejma jsem šla večer na Paramore.
Koupili jsme si ovocný pivka, šly do parku u Národního divadla a najednou ženská, která si tam prostě úplně normálně pouští do žíly. A ještě po mně chtěla kapesník:D Tak jsme se zvedly, šly jsme do jinýho parku, ale tam prozměnu ležel na dece starší chlap, my si tam dávály pohodu a najednou vidím, jak drží stříkačku a míchá si to tam. V tom parku bylo asi 15 lidí a on si to tam najednou úplně nekompromisně prásknul. Hodně o drogách a podobný tématice čtu, ale teda bejt od něj 3 metry a vidět to na vlastní oči, stály mi z toho všechny chlupy na těle.

Když jsem procházela ve 14.00 okolo velký Lucerny, kde měl bejt koncert, už tam stálo asi tak milion lidí. Ve dvě? To jsou fakt magoři:D (dobře, kvůli Marsíkům bych taky stála, tak asi pomlčím:D). My tam nakonec přišly kolem 19.00, vystály jsme si obrovskou frontu, schovávaly jsme pití a můj foťák (pak mě ten sekuriťák prohrabával tak, že jsem myslela, že budu mít po foťáku:D). Nakonec jsme skončily asi ve 4. řadě, ale byli před náma samý velký lidi a já s mejma 164 cm jsem viděla úplný prd. Jen jsem viděla občas prolítnout Hayleyininu oranžovou hlavu:D
Koncert to byl úplně výbornej, Hayley má v sobě neskutečnou energii, je správně ulítlá (a proto ji milujuu), taky to byla jedna z mála lidí, komu jsem kdy na jakým koncertě rozuměla.
Každopádně, to vedro v Lucerně bylo úplně nesnesitelný. Hodně jsem pařila (a to jinak jakože moc ne-ee:D) a v jednu chvíli se mi tak motala hlava, že jsem myslela, že to tam se mnou na místě sekne. Páni sekuriťáci byli sice moc hodný, když posílali kelímky s vodou, jenže poslali vždycky tak 4 do davu a tak jsem třeba vůbec nezáviděla lidem trochu dál, než jsme byly my, protože k těm se to absolutně nemohlo dostat.
Když koncert skončil, šly jsme skoro jako poslední a měli jste vidět Lucernu po koncertě:D Podlaha byla ÚPLNĚ mokrá, to bylo fakt, jak když tam někdo vyleje kýbl vody (a když si představím, že to byl všechno pot, je mi z toho špatně:D), vyšly jsme po schodech nahoru, zdi a zrcadla byly taky úplně orosený:D Poslední šok mě teda čekal na baru, kdy jsem si koupila půllitrovku neperlivý vody za PADESÁT KORUN. Myslela jsem, že mě šlehne, fuj tajbl.

Každopádně, byl to jeden z nejlepších koncertů, na kterým jsem byla. Výbornej zvuk, úžasná show, roztomilá Hayley a až na to horko to bylo fakt super! :))

Byli jste někdo taky? Jakej na to máte názor?:)

Dreams come true.

8. června 2013 v 21:16 | Luczynka |  Můj deník
Už 2 tejdny jsem v sedmým nebi. Dozvěděla jsem se, že 13. listopadu budou v Praze PLACEBO, jedna z mejch nejsrdcovějších kapel (nastejno s 30STM, ha). A já to pořád nechápu a pořád tomu nevěřím. Čekala jsem na ně strašnejch let, na Rock for people jsem je prošvihla a doteď mě to strašně štve a mrzí, že jsem se tam nedostala. Mám naposlouchanou celou diskografii, texty znám nazpaměť, je to taky tak nějak kapela mýho hodně depresivního období kdysi dávno (dobře, zas tak dávno to není), ale v tom období mi jejich hudba a hlavně hlas Briana hodně pomohla. Hodně Placebovskejch písniček mám spojenejch s hodně událostma.
Když k tomu přidám ještě červencový 30 Seconds To Mars, myslím, že nemůžu chtít víc. Jsem tak šťastná. Dreams come true, really! :)

Když jsme u tý hudby, dělala jsem si seznam kapel na RfP, na který chci jít. Dopadlo to trochu, haha zvláštně:D Budu asi úplně mrtvá a myslím, že budu ráda, když v 1 ráno usnu po náročným dnu :D
2. 7. - 4 kapely
3. 7. - 7 kapel
4. 7. - 7 kapel
5. 7. - 9 kapel
Ale zas si tak říkám, je to jednou za rok, nechám tam pár tisíc, tak ať to stojí za to, že jo :D Jo a Karel Gott v lineupu RfP mě fakt překvapil a pobavil:D

Včera jsem koukala na přímej přenos 30 STM na Rock Am Ring, hráli HODINU A PŮL a byla jsem z nich úplně naměkko :D Strašně se těším, až je druhýho července zas uvidím!:-)
A na Rock Am Ring bych se chtěla příští rok vydat. Je to takovej můj sen. Každej rok jsem se v lineupu našla :) Nemáte s ním někdo zkušenosti? Nebyl jste tam někdo? :)

Poslední dny jsou divný. Když to vezmu zpětně, radši bych byla v zapršeným Chorvatsku než tady v Liberci, kde se fakt nic neděje, počasí je tu taky hnusný a škola mě vytáčí víc a víc. Ještěže už je červen a do konce zbejvaj dva tejdny. To ovšem neznamená, že před sebou ještě nemám miliardu písemek, hlavně ty hnusný velký. Úterní čtvrtletku z matiky fakt nedám, nedokážu vypočítat jeden posranej příklad, ou jé.
Všichni jsou hrozně podrážděný, zlý, nepříjemný, sobecký a já bych odtud potřebovala zas na pár dnů vypadnout. A nejlíp úplně sama, abych si hodně věcí srovnala v hlavě a trochu oddychla. Ale tak asi ne no.

Od pátka do neděle mám volnej byt, ještě před rokem bych si tu udělala nějakej mejdan :D, ale teď si hodím pohodu sama se sebou, s vínem, s filmama, s knížkama. Je mi faaajn, i když mě štve, že mi plány nevyšly tak, jak vyjít měly. Ovšem, to se mi stává docela často a zvykám si, zvykám si.
Jo a dneska jsem šla spát v 5 ráno:D To bylo taky žůžo:D
Trochu nepovedené Chorvatsko

3. června 2013 v 19:59 | Luczynka |  Můj deník
Jsem zpátky, přežila jsem, i když jsem si tím nebyla chvílema tak úplně jistá:D
Nevím, jak začít, vlastně se mi o tom ani nechce moc psát, protože jsem z toho docela otrávená a zklamaná.
Přijde mi, že kdykoli někam jedu, musí se něco vyloženě posrat. Tenhle turisticko-sportovní kurz v Chorvatsku nebyl vyjímkou, že.
Nechci na tom hledat jen negativa, ale bohužel převládají :-( V Chorvatsku jsem nikdy předtím nebyla, ten stát mě nikdy nelákal. První bombou byly chatky, ve kterých jsme bydleli. Nemyslím si, že jsem nějak extra náročná, snesu hodně věcí, ale tyjo... tohle bylo fakt jak v koncentráku. Pokoj velkej tak, že se tam člověk nemohl ani otočit. Druhou bombou byla první noc. Šla jsem spát v teplákách, noční košili, svetru, ponožkách, na sobě jsem měla dvě deky a stejně mi byla taková zima, že jsem nemohla skoro spát. Třetí bombou bylo počasí. A to jakože celej tejden. Druhej den nás chytl strašnej déšť, teklo nám do chatek a... ve 4 ráno najednou strašná rána, že jsem se málem rozbrečela. Miluju bouřku, ale teda... tohle bylo FAKT hnusný, slyšela jsem, že to bouchlo přímo blízko naší chaty a vždycky jsem byla vyschýzovaná, že když je veliká rána a někam bouchne, začne hořet. A tohle nebyla vyjímka. Fuj, už jsem dlouho horší pocit nezažila. Naštěstí se moje "vize" nevyplnila:D
Jeden a půl dne jsme teda chytli hezký počasí, jeden den jsme se váleli skoro celej u moře, všichni jsme se neskutečně spálili, ale to byla konečná, protože další dny chcanec, chcanec a chcanec.
Podnikli jsme pár výletů, jeden do Makarský, kde to bylo takový... dobrý:D Bydleli jsme v kempu naprosto odříznutýho od světa, a tak výlet do Makarský mi udělal radost:) Pocouraly jsme po tržnicích, nakoupily ňáký suvenýry:)
Pak jsme měli výlet lodí, která nás dovezla do městečka a měli jsme hromadu času. Všichni zmizeli na pláž a já šla s klukama chytat kraby:D Lezu si tak do vody, a jelikož je Chorvatsko samej obr šutr, byly i v tý vodě, a samozřejmě, co mně se nestane. Sklouznu se po slizkým kameni, dám si neskutečně na držku, zlomím si můj mega dlouhej nehet(a ne, nejsem žádná barbína, ale fakt to bolelo, když narazíte na šutr:D), odřu si kolena, dlaně a mám mega modřinu na stehně. Kamarád vlezl za mnou a natáhl se samozřejmě taky:D Jenže si dal takovou pecku do hlavy, že se ten šutr až otřásl a v jednu chvíli se mě fakt zmocnila panika, že se mu něco stalo.
Další výlet byl celodenní, projeli jsme nějaký památky, městečka a dostali jsme se do Bosny a Hercegoviny, která se mi fakt nelíbila. Ošklivej stát. Všechno prostřílený a měla jsem tam fakt docela strach. Každopádně byly tam úplně nejbožejší trhy, kde jsem nechala 250kun:D (1kn=3,50Kč). Nakoupila jsem si hromadu Pashmin (takový ty turecký vzorovaný šátky), který jsem u nás marně sháněla a když už, tak za 4 kila a tam je měli za 3-5 euro. Tak jo, z toho mám velkou radost:D
Ačkoli to byl sportovní kurz, čehož jsem se bála, protože jsem uvolněná z TV a nemůžu dělat skoro nic, tak to tak hrozný nebylo a dokonce mě začal bavit aerobic:D Ale to bylo asi chvilkový:D
No a pak domů. Jak já nesnáším dlouhý cesty autobusem. Tam jsme jeli 18 hod, zpátky jen 13 hod (vůbec nevím, jak to zvládl tak rychle:D:D). A když si představím, že mě čekaj ještě dvě takový cesty za měsíc do Paříže, chce se mi brečet, protože je to fakt šílený cestování:D Zlatý letadlo.

Fotek zas nemám tolik, jak jsem myslela, že budu mít. V podstatě se tam nedalo moc co fotit, když furt pršelo. Ale některý fotky si myslím, že se povedly:)