Kde? Deviantart, ČSFD, Databáze knih, Spring.me - zeptej se mě
E-mail: mrs.luczynka@seznam.cz
Instagram: Luczynka

Stephenie Meyerová - Zatmění

12. prosince 2010 v 13:16 | Luczynka |  Knihy

Třetí část zamýšlené trilogie (jež vyústila v tetralogii), ve které se završí osudy neobvyklého milostného vztahu dvou studentů.
Bella i přes veškeré překážky a varování stále miluje svého spolužáka Edwarda, který je upírem, je dokonce ochotna se pro něj stát členkou jejich společenství. Vztah však komplikuje její přátelství s vlkodlakem Jacobem, který se ji snaží chránit a jehož souputníci jsou úhlavními nepřáteli upírského klanu. Bella musí volit nejen mezi životem smrtelníka a nesmrtelností, ale i mezi láskou a přátelstvím.

Bella se usmíří s Jacobem a chce se s ním setkat. Ale Edward si však myslí, že je to pro Bellu příliš nebezpečné a zakáže jí se s Jacobem vídat. Bella proto jezdí do La Push tajně. Edward je samozřejmě naštvaný, jenže brzy zjistí, že se v lesích pohybuje zákeřná Victorie, toužící Bellu zabít, a proto s Jacobem uzavírá dohodu o návštěvách v La Push, kde bude Bella v bezpečí. U vlkodlaků se dozvídá nové příběhy a legendy týkající se jejich historie. Některé dny tráví Bella v domě Cullenů. Dozví se smutný příběh od Rosalie - Edwardovy sestry, která nikdy nechtěla žít jako upír, a proto nemá ráda Bellu, jež se chce pro tento život rozhodnout. Mezitím Seattlem otřásá série záhadných vražd, které jsou podle Edwarda způsobeny novorozenými upíry. Pomocí Aliciných vidění a vědomostí Belly zjistí, že Victorie shromažďuje armádu dvaceti novorozených upírů. Chystá se spolu s nimi zaútočit na rodinu Cullenových i na samotnou Bellu. Cullenovi se rozhodnou požádat o pomoc vlkodlaky, kteří souhlasí. Před bitvou si Bella uvědomí, že kromě Edwarda miluje i Jacoba, jenž jí také vyzná lásku. Avšak žít nedokáže pouze bez Edwarda. I přesto nechce, aby Jacob bojoval. Edward nechá na Belle volbu mezi ním a Jacobem, protože chce, aby byla šťastná. Edward se na přání Belly bitvy nezúčastní a zůstává s ní v horách, kde je naneštěstí nachází Victorie s jedním novorozeným upírem. Edward společně s jedním vlkodlakem Victorii a novorozeného upíra zničí. I ostatní Cullenovi a vlkodlaci mají štěstí - všechny novorozené upíry porazí. A aby toho nebylo málo, k Forks se blíží Volturiovi, kteří se chtějí přesvědčit, že byli všichni novorození zničeni. Nastává problém, protože Volturiovi netolerují vlkodlaky a navíc Bella ještě není přeměněna v upíra. Naštěstí brzy odejdou a Bella nakonec souhlasí s Edwardovou podmínkou - chce si ho vzít za muže. Jacoba to zraní a rozhodne se utéct pryč neznámo na jak dlouho.

Zdroj: cesky-jazyk.cz

Sepsala bych to sama, ale jsem na to moc líná:D Ve čtenářským deníku to mám jen stručně, takže to sem radši nepíšu:)) No možná se na to někdy vrhnu a tenhle článek udělám tak, aby byl vážně MŮJ:D Jinak...knížku už mám přečtenou přes 2 roky... :) Jen mě teď napadlo to sem dát:) No...a éra TWILIGHT mě už opustila:P
luczynky-world.blog.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama