Kde? Deviantart, ČSFD, Databáze knih, Spring.me - zeptej se mě
E-mail: mrs.luczynka@seznam.cz
Instagram: Luczynka

Stephenie Meyerová - Nový měsíc

12. prosince 2010 v 13:14 | Luczynka |  Knihy

Isabella Swanová se stěhuje do Forks, městečka ve státě Washington, kde neustále prší. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo - až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda Cullena, který doslova obrátí její život vzhůru nohama.
Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Zamilovat se do upíra je však daleko nebezpečnější, než si Bella dovede představit. Edward už Bellu zachránil ze spárů zla, ale nyní, když jejich vztah ohrožuje vše, co je jim drahé, oba zjišťují, že potíže teprve začínají...

Bella Swanová je v Forks už skoro rok a blíží se její osmnácté narozeniny. Tráví je jak jinak než s Cullenovými. Bohužel dojde k malé nehodě (Bella se řízne o balicí papír), při které se zraní, a i když ukápne pouze jediná kapka krve, Jasper se na ni pokusí vrhnout, ale Edward jej zastaví.
Pravděpodobně i kvůli této nehodě jí Edward při jedné procházce v lese oznámí, že jejich vztah končí, protože to pro ni není bezpečné. Bella chce, aby ji proměnil v upíra, ale to on zásadně odmítá. Celá rodina Cullenových tedy odjíždí a Bellu nechávají samotnou. Ta se s Edwardovým odchodem vůbec nevyrovná, přestane s kýmkoliv komunikovat. Trochu se změní, až když jí její otec Charlie pohrozí vyhazovem za maminkou na Floridu.
Při cestě svým náklaďáčkem narazí na staré motorky, které si vezme. Ale protože jsou rozbité, dotáhne je ke svému kamarádu Jacobovi. Ten jí je začne spravovat, při čemž se hodně sblíží. Jacob ji začne učit na motorkách, vypravuje jí o strachu, který má z ochránců - gangu Sama Uleyho. Že už dostali jednoho jeho kamaráda a nechce, aby ho něco takového taky potkalo.
Po jednom kině, kde byla Bella spolu s Jacobem, jí Jacob zavolá, že mu není dobře, že se teď chvíli nebudou stýkat. Po týdnu začne Bella naléhat, aby jej už viděla, ale Jacob se začne chovat velice divně. Ukáže se, že se přidal k Samovu gangu. Rád by jí všechno vysvětlil, ale nemůže z neznámého důvodu. Bella si uvědomí, že z Jacoba se stal vlkodlak. Vlkodlak jako jediný dokáže vzdorovat upírům a je také jejich největší přirozený nepřítel. Poté co na to Bella přišla, začne kamarádit s celým Samovým gangem, který si říká ochránci, podle toho, že chrání území před upíry. Tentokrát to však nejsou Cullenovi, před kým území chrání, ale před Victorií, družkou Jamese, kterého v prvním díle zabil Edward a který chtěl zabít Bellu.
Protože Bella viděla, jak Sam a ostatní skáčou z útesů, chce si to také vyzkoušet. Při tom ji uvidí Alice Cullenová, která dokáže vidět do budoucnosti. Myslí si, že Bella páchá sebevraždu a shodou náhod se to dozví také Edward, ten si myslí, že je Bella mrtvá, a proto jde vyprovokovat tzv. upírskou, královskou rodinu Volturiů, aby jej zabila. Tato rodina žije v Itálii.
Alice přijede do Forks, aby se přesvědčila, že Bella zemřela, ale tady ji najde živou a zdravou. Začíná boj s časem. Alice s Bellou se vydávají do Itálie, aby zachránili Edwarda. To se jim nakonec povede, ale protože Volturiovi chtějí, aby Bella buď zemřela, nebo aby ji pokousali a udělali z ní upíra. Edward na to nechce přistoupit. Ale Alice ukáže šéfovi Volturiových budoucnost, jak Bellu pokouše. Takže jsou všichni propuštěni a jedou domů.
Cullenovi se zase přistěhují nazpět a Edward se dá dohromady s Bellou. Kamarádství mezi Bellou a Jacobem končí, protože nestrpí Edwarda. Bella nechá Cullenovi hlasovat, jestli se smí stát upírem. Hlasování dopadne kladně. A Carlisle Cullen Belle slíbí, že po maturitě se z ní stane upír.

Zdroj: cesky-jazyk.cz
Sepsala bych to sama, ale jsem na to moc líná:D Ve čtnářským deníku to mám jen stručně, takže to sem radši nepíšu:)) No možná se na to někdy vrhnu a tenhle článek udělám tak, aby byl vážně MŮJ:D Jinak...knížku už mám přečtenou přes 2 roky... :) Jen mě teď napadlo to sem dát:) No...a éra TWILIGHT mě už opustila:P
luczynky-world.blog.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama