Kde? Deviantart, ČSFD, Databáze knih, Spring.me - zeptej se mě
E-mail: mrs.luczynka@seznam.cz
Instagram: Luczynka

Steohenie Meyerová - Rozbřesk

12. prosince 2010 v 13:18 | Luczynka |  Knihy

Čtvrtá a závěrečná část romanticko-hororové upíří ságy o neobvyklém milostném vztahu lidské dívky a upíra.
Vztah Belly a Edwarda i nadále provází nepochopení, strach i dívčino přátelství s vlkodlakem Jacobem. Bellina láska k Edwardovi však zvítězí, následuje krásná a romantická svatba i narození dítěte. To má pro Bellu význam osudový, neboť se definitivně stává členkou společenství upírů. Tím její strasti ani zdaleka nekončí, svou malou dceru musí totiž ochránit před nebezpečnou smečkou Volturiových. A rozhodujícím aktérem boje bude právě vlkodlak Jacob.

Bella a Edward jsou spolu zasnoubení. Zanedlouho mají pohádkovou svatbu, kde se objeví i Jacob. Po svatbě letí na líbánky na ostrov Esme, který je vlastně jejich svatebním darem. Pro Bellu však tento výlet znamená mnohem víc, než si Edward myslí. Dostane to, po čem tak dlouho toužila a Edward vždy odmítal. Poprvé se spolu milují a ačkoliv je to nemožné, Bella otěhotní.

Ihned letí domů do Forks a Bellu uloží do postele s přístroji. To, co v Belle roste, je neuvěřitelně silné. Bellu to ničí a bere sílu. Svému okolí Cullenovi tvrdí, že se Bella nakazila nějakou jihoamerickou nemocí a nikdo ji nemůže navštívit. Jediný, kdo tomu nevěří, je Jacob, jenž si myslí, že je Bella už proměněná v upíra a rozhodne se ji navštívit. Právě onen plod vyvolá velké hádky mezi vlkodlaky, kteří jsou přesvědčeni, že jej musí zabít. Jacob se od smečky oddělí spolu s dalšími dvěma vlkodlaky, aby mohli Bellu chránit. Cullenovi jsou jim proto velmi vděční. Stav Belly se neustále zhoršuje. Poloupír jí láme žebra a způsobuje mnohá zranění. Brzy Cullenovi najdou způsob jak Belle pomoci. Bella začne pít lidskou krev a její stav se zlepšuje. Stále se však nechce dítěte vzdát a začíná ho milovat. Naneštěstí Cullenovi odjedou na lov a Bella začne rodit. Edwardovi a Jacobovi se podaří dítě dostat z Belly ven, ale Bella při porodu umírá. Jediný způsob, jak Bellu zachránit, je proměnit ji rychle v upíra. Její dítě, holčičku, pojmenují Renesmee.

Zanedlouho se Bella probouzí do nového dne, ne však jako člověk, ale již jako upír. Všichni se diví, že nemá žízeň, ale přesto jde s Edwardem na lov.
Renesmee roste neuvěřitelnou rychlostí a dozví se o ní i klan Volturiových, kteří proto přicházejí do Forks Renesmee zničit. Cullenovi požádají o pomoc jiné klany upírů. Bella s jejich pomocí zjistí, že umí vytvořit štít, který chrání před psychickou bolestí. Nakonec se s Volturiovými dohodnou, a to jen díky Alici, jež přivede jednoho poloupíra a Volturiovi tak zjistí, jak se bude Renesmee vyvíjet a že od ní žádné nebezpečí nehrozí.

Belle, Edwardovi a Renesmee začíná šťastný život "až navěky".

Zdroj: cesky-jazyk.cz
Sepsala bych to sama, ale jsem na to moc líná:D Ve čtnářským deníku to mám jen stručně, takže to sem radši nepíšu:)) No možná se na to někdy vrhnu a tenhle článek udělám tak, aby byl vážně MŮJ:D Jinak...knížku už mám přečtenou přes 2 roky... :) Jen mě teď napadlo to sem dát:) No...a éra TWILIGHT mě už opustila:P
Jinak...tohle byl díl, kterej se mi líbil asi nejvíc, i když jsem to četla 3/4 roku:D [no jo, vůbec nebyl čas a nálada:D]
luczynky-world.blog.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bibuš Bibuš | Web | 8. ledna 2012 v 11:16 | Reagovat

4etla jsem je všechny ;)...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama