Kde? Deviantart, ČSFD, Databáze knih, Spring.me - zeptej se mě
E-mail: mrs.luczynka@seznam.cz
Instagram: Luczynka

Prosinec 2010

Předvánoční stres a konečně volno.

23. prosince 2010 v 12:19 | Luczynka |  Můj deník
Miluju Vánoce a nevěřím těm, kteří říkají, jak je nesnáší. Ale co na Vánocích fakt nesnáším je, jak se všichni hrozně stresujou a jsou šíleně nervní. Nechápu lidi, kteří nakupujou dárky 23.12. večer nebo 24.12. odpoledne. T ose tomu stresu pak ani nedivím. Já už mám všechno měsíc pěkně zabalený a mám klid:D
Ani nevíte, jak já jsem si včera ve 12.05, kdy jsme ve škole končili, oddychla, že už je konečně konec. A já, že mám konec na měsíc, kvůli operaci:D
Bylo krásný se plácnout ve 12.30 do postele a válet se celej den :) A usnout ve 20.00, to se mi dlouho nestalo:D
Za hoďku jedu k babičce na oběd. Předvánoční:) Mňam! A už 3 hodiny čekám, jestli zazvoní pošťačka, že na mě čeká balík. A ono ještě nic, takže pochybuju, že ještě dneska mi něco přijde:/ Objednala jsem si novej keyboard:) Achjo, tak se těším!:)
A zejtra Vánoce. Budou úplně jiný, než ty léta před. Budou bez táty. Bude to divný.
Už se asi neozvu, takže vám VŠEM PŘEJI KRÁSNÉ VÁNOCE A AŤ DOSTANETE TO, PO ČEM TOUŽÍTE! :)

Konečně všechny doma!:) Tak abych měla co v nemocnici dělat, že:P:D
luczynky-world.blog.czA teď trochu narcismu:Dluczynky-world.blog.cz
luczynky-world.blog.cz
luczynky-world.blog.cz
luczynky-world.blog.cz
luczynky-world.blog.cz

Jana Frey - Falešná volnost

19. prosince 2010 v 21:54 | Luczynka |  Knihy
Knížka vypravuje o 14tileté dívce Sofii, která to v životě nemá jednoduché. Její matka byla znásilněna Sofiininým otcem,který zmizel a teď žila s Karlem. Matka Sofii nenáviděla za to, že se narodila a Karel ji neustále za vše bil. Sofie několikrát utekla z domova a nakonec ji dali do dětského domova. Odtud ale také utekla a už se nevrátila. Žila na ulici, potkala několik lidí, lásku, kterou vždy ztratila a drogy, které ji tolik změnily život. Jednou se předávkovala LSD a skončila v nemocnici. Tam přijela Anna, která se před několika léty odstěhovala do Mnichova a Sofii si vzali do péče.
Luczynka
© Stručný děj je sepsaný mnou. Při kopírování prosím použijte zdroj. Děkuji.

Vánoční šílenství, budoucí Paříž a za 7 dní konec všeho.

13. prosince 2010 v 23:39 | Luczynka |  Můj deník
A zase ponocuju. Nechce se mi jít spát. Spát k tý vyhřátý posteli, kterou jsem si před tejdnem přestěhovala k topení a je to úžasný! Mám chuť psát. Vypsat si duši.
Za poslední dny jsem byla každej den v kině. Občanský průkaz, Rodinka a Záměna. No, hodnocení mám na CSFD. Měli jsme týden filmy za 50Kč. Proč toho nevyužít.
Minulej tejden mi konečně přišly dárky pro holky z netu, co jsem objednávala. Naprostá spokojenost:) Když se tak procházím po našich obchoďákách... už to těma Vánocema je cejtit. Dneska jsem dokonce slyšela už i vánoční koledy. Všude jsem cítila vonné svíčky. Jak já tuhle atmosféru miluju. :)
Asi to vánoční šílenství začíná dolýhat i na mě:)
Dneska jsem se s mamkou bavila o dovolený a dopadlo to tak, že se letos k moři nepojede. Nejsou na to peníze. A dostala jsem nápad. Chtěla jsem udělat mamce překvapení k Vánocům a nechtěla jsem, aby o tom věděla. Jenže...bez ní to zorganizovat prostě nemůžu. Vymyslela jsem to tak, že bychom my dvě jely o prázdninách do Paříže na takovej poznávací zájezd:) Paříž je můj životní sen. Takže bych to zaplatila z pěněz, který si šetřím už několik let. A myslím, že to je prostě... skvělý. A jestli tohle vyjde, budu fakt šťastná.
O prázdninách taky jedu na fotografickej tábor přes celou republiku [:D]. Další sen, kterej se mi splnil:) Áááááááá. :)
Už mám tý školy akorát tak plný zuby, ale řekla jsem si, že to ještě do toho 22.12. snesu a pak vypnu na 8 měsíců. Po Novým roku jdu na operaci s ramenem, a tak musím mít uzavřenou klasifikaci do konce prosince, takže pohoda:) A druhý pololetí...to bude taková oddychovka. Hlavně, abych tu devítku prolezla. :)
Asi jsem se vyčerpala, pochlubila a už nevím, co mám psát. Vážně mě nic nenapadá a já věřím tomu, že to vůbec nevadí.
Luczynka
Luczynka
Luczynka
Luczynka
Luczynka
Luczynka
Luczynka
Luczynka

Ivona Březinová - Holky na vodítku - Jmenuji se Martina, jsem bulimička

12. prosince 2010 v 13:36 | Luczynka |  Knihy
Martina vyrůstala jen s matkou, navíc s matkou zamindrákovanou ze své obezity, které se nikdy nedokázala zbavit. Veškerá její rozporuplná výchova směřovala k tomu, že Martina nikdy nesmí být jako ona, tlustá, osamělá a nešťastná. Nezdravý životní styl, kdy Martina kopíruje matčiny diety i jejich neustálé porušování, ji ovšem dovedou až k hranici obezity. Matčino lamentování, že Martina také nikdy v životě nic nedokáže, Martinu zatvrdí. Rozhodne se, že matce předvede, o kolik je schopnější...

luczynka
Nevím, co k téhle knížce říct. Neříkám, že se mi nelíbila, ale na můj vkus je moc jednoduše psaná:D Ale rychle se čte:)

Ivona Březinová - Holky na vodítku - Jmenuji se Alice, jsem narkomanka

12. prosince 2010 v 13:32 | Luczynka |  Knihy
Alice je velmi chytrá slečna, která chodí na gymnázium. Rodiče, hlavně matka za každou cenu chce, aby byla lékařka. Ona ale nechce. Chodí na diskotéky a jednou se tam setká s marihuanou. Okusí... Později ale spadne do tvrdších drog jako je pervitin, heroin,... Rodiče zjistili, že fetuje a skončila v léčebně.

Nevím, co k téhle knížce říct. Neříkám, že se mi nelíbila, ale na můj vkus je moc jednoduše psaná:D Ale rychle se čte:)
luczynka
© Stručný děj je sepsaný mnou. Při kopírování prosím použijte zdroj. Děkuji.

Ivona Březinová - Holky na vodítku - Jmenuji se Ester, jsem gamblerka

12. prosince 2010 v 13:28 | Luczynka |  Knihy
Ester je z početné rodiny, kde ale pociťuje nedostatek soukromí. Proto se chodí učit do baru k rodinnému kamarádovi Romanovi. Navíc chce mít vlastní peníze. Roman jí nabídne, že bude každý týden hrát u něj na automatu a bude Romanovým podovdem stále vyhrávat a tímudělá bar populární. Za každý den dostane 100Kč. Ester souhlasila. Ale už od první hry rychle propadá závislosti na hracích automatech. V baru potkala Kristiána, který byl slepý a ona to nevěděla. Začali spolu chodit . Kristiánovi postupem času vadila Esteřina závislost a rozešel se s ní. Jelikož byl slepý, Ester mu kradla věci, které by se daly zpěněžit a prodala je. Jednou vykradla auto, aby měla peníze a chytla ji policie. Nakonec skončila v léčebně.
Nevím, co k téhle knížce říct. Neříkám, že se mi nelíbila, ale na můj vkus je moc jednoduše psaná:D No...a měla jsem ji přečtenou za 3 hodinky:D
luczynka
© Stručný děj je sepsaný mnou. Při kopírování prosím použijte zdroj. Děkuji.

Steohenie Meyerová - Rozbřesk

12. prosince 2010 v 13:18 | Luczynka |  Knihy

Čtvrtá a závěrečná část romanticko-hororové upíří ságy o neobvyklém milostném vztahu lidské dívky a upíra.
Vztah Belly a Edwarda i nadále provází nepochopení, strach i dívčino přátelství s vlkodlakem Jacobem. Bellina láska k Edwardovi však zvítězí, následuje krásná a romantická svatba i narození dítěte. To má pro Bellu význam osudový, neboť se definitivně stává členkou společenství upírů. Tím její strasti ani zdaleka nekončí, svou malou dceru musí totiž ochránit před nebezpečnou smečkou Volturiových. A rozhodujícím aktérem boje bude právě vlkodlak Jacob.

Bella a Edward jsou spolu zasnoubení. Zanedlouho mají pohádkovou svatbu, kde se objeví i Jacob. Po svatbě letí na líbánky na ostrov Esme, který je vlastně jejich svatebním darem. Pro Bellu však tento výlet znamená mnohem víc, než si Edward myslí. Dostane to, po čem tak dlouho toužila a Edward vždy odmítal. Poprvé se spolu milují a ačkoliv je to nemožné, Bella otěhotní.

Ihned letí domů do Forks a Bellu uloží do postele s přístroji. To, co v Belle roste, je neuvěřitelně silné. Bellu to ničí a bere sílu. Svému okolí Cullenovi tvrdí, že se Bella nakazila nějakou jihoamerickou nemocí a nikdo ji nemůže navštívit. Jediný, kdo tomu nevěří, je Jacob, jenž si myslí, že je Bella už proměněná v upíra a rozhodne se ji navštívit. Právě onen plod vyvolá velké hádky mezi vlkodlaky, kteří jsou přesvědčeni, že jej musí zabít. Jacob se od smečky oddělí spolu s dalšími dvěma vlkodlaky, aby mohli Bellu chránit. Cullenovi jsou jim proto velmi vděční. Stav Belly se neustále zhoršuje. Poloupír jí láme žebra a způsobuje mnohá zranění. Brzy Cullenovi najdou způsob jak Belle pomoci. Bella začne pít lidskou krev a její stav se zlepšuje. Stále se však nechce dítěte vzdát a začíná ho milovat. Naneštěstí Cullenovi odjedou na lov a Bella začne rodit. Edwardovi a Jacobovi se podaří dítě dostat z Belly ven, ale Bella při porodu umírá. Jediný způsob, jak Bellu zachránit, je proměnit ji rychle v upíra. Její dítě, holčičku, pojmenují Renesmee.

Zanedlouho se Bella probouzí do nového dne, ne však jako člověk, ale již jako upír. Všichni se diví, že nemá žízeň, ale přesto jde s Edwardem na lov.
Renesmee roste neuvěřitelnou rychlostí a dozví se o ní i klan Volturiových, kteří proto přicházejí do Forks Renesmee zničit. Cullenovi požádají o pomoc jiné klany upírů. Bella s jejich pomocí zjistí, že umí vytvořit štít, který chrání před psychickou bolestí. Nakonec se s Volturiovými dohodnou, a to jen díky Alici, jež přivede jednoho poloupíra a Volturiovi tak zjistí, jak se bude Renesmee vyvíjet a že od ní žádné nebezpečí nehrozí.

Belle, Edwardovi a Renesmee začíná šťastný život "až navěky".

Zdroj: cesky-jazyk.cz
Sepsala bych to sama, ale jsem na to moc líná:D Ve čtnářským deníku to mám jen stručně, takže to sem radši nepíšu:)) No možná se na to někdy vrhnu a tenhle článek udělám tak, aby byl vážně MŮJ:D Jinak...knížku už mám přečtenou přes 2 roky... :) Jen mě teď napadlo to sem dát:) No...a éra TWILIGHT mě už opustila:P
Jinak...tohle byl díl, kterej se mi líbil asi nejvíc, i když jsem to četla 3/4 roku:D [no jo, vůbec nebyl čas a nálada:D]
luczynky-world.blog.cz

Stephenie Meyerová - Zatmění

12. prosince 2010 v 13:16 | Luczynka |  Knihy

Třetí část zamýšlené trilogie (jež vyústila v tetralogii), ve které se završí osudy neobvyklého milostného vztahu dvou studentů.
Bella i přes veškeré překážky a varování stále miluje svého spolužáka Edwarda, který je upírem, je dokonce ochotna se pro něj stát členkou jejich společenství. Vztah však komplikuje její přátelství s vlkodlakem Jacobem, který se ji snaží chránit a jehož souputníci jsou úhlavními nepřáteli upírského klanu. Bella musí volit nejen mezi životem smrtelníka a nesmrtelností, ale i mezi láskou a přátelstvím.

Bella se usmíří s Jacobem a chce se s ním setkat. Ale Edward si však myslí, že je to pro Bellu příliš nebezpečné a zakáže jí se s Jacobem vídat. Bella proto jezdí do La Push tajně. Edward je samozřejmě naštvaný, jenže brzy zjistí, že se v lesích pohybuje zákeřná Victorie, toužící Bellu zabít, a proto s Jacobem uzavírá dohodu o návštěvách v La Push, kde bude Bella v bezpečí. U vlkodlaků se dozvídá nové příběhy a legendy týkající se jejich historie. Některé dny tráví Bella v domě Cullenů. Dozví se smutný příběh od Rosalie - Edwardovy sestry, která nikdy nechtěla žít jako upír, a proto nemá ráda Bellu, jež se chce pro tento život rozhodnout. Mezitím Seattlem otřásá série záhadných vražd, které jsou podle Edwarda způsobeny novorozenými upíry. Pomocí Aliciných vidění a vědomostí Belly zjistí, že Victorie shromažďuje armádu dvaceti novorozených upírů. Chystá se spolu s nimi zaútočit na rodinu Cullenových i na samotnou Bellu. Cullenovi se rozhodnou požádat o pomoc vlkodlaky, kteří souhlasí. Před bitvou si Bella uvědomí, že kromě Edwarda miluje i Jacoba, jenž jí také vyzná lásku. Avšak žít nedokáže pouze bez Edwarda. I přesto nechce, aby Jacob bojoval. Edward nechá na Belle volbu mezi ním a Jacobem, protože chce, aby byla šťastná. Edward se na přání Belly bitvy nezúčastní a zůstává s ní v horách, kde je naneštěstí nachází Victorie s jedním novorozeným upírem. Edward společně s jedním vlkodlakem Victorii a novorozeného upíra zničí. I ostatní Cullenovi a vlkodlaci mají štěstí - všechny novorozené upíry porazí. A aby toho nebylo málo, k Forks se blíží Volturiovi, kteří se chtějí přesvědčit, že byli všichni novorození zničeni. Nastává problém, protože Volturiovi netolerují vlkodlaky a navíc Bella ještě není přeměněna v upíra. Naštěstí brzy odejdou a Bella nakonec souhlasí s Edwardovou podmínkou - chce si ho vzít za muže. Jacoba to zraní a rozhodne se utéct pryč neznámo na jak dlouho.

Zdroj: cesky-jazyk.cz

Sepsala bych to sama, ale jsem na to moc líná:D Ve čtenářským deníku to mám jen stručně, takže to sem radši nepíšu:)) No možná se na to někdy vrhnu a tenhle článek udělám tak, aby byl vážně MŮJ:D Jinak...knížku už mám přečtenou přes 2 roky... :) Jen mě teď napadlo to sem dát:) No...a éra TWILIGHT mě už opustila:P
luczynky-world.blog.cz

Stephenie Meyerová - Nový měsíc

12. prosince 2010 v 13:14 | Luczynka |  Knihy

Isabella Swanová se stěhuje do Forks, městečka ve státě Washington, kde neustále prší. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo - až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda Cullena, který doslova obrátí její život vzhůru nohama.
Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Zamilovat se do upíra je však daleko nebezpečnější, než si Bella dovede představit. Edward už Bellu zachránil ze spárů zla, ale nyní, když jejich vztah ohrožuje vše, co je jim drahé, oba zjišťují, že potíže teprve začínají...

Bella Swanová je v Forks už skoro rok a blíží se její osmnácté narozeniny. Tráví je jak jinak než s Cullenovými. Bohužel dojde k malé nehodě (Bella se řízne o balicí papír), při které se zraní, a i když ukápne pouze jediná kapka krve, Jasper se na ni pokusí vrhnout, ale Edward jej zastaví.
Pravděpodobně i kvůli této nehodě jí Edward při jedné procházce v lese oznámí, že jejich vztah končí, protože to pro ni není bezpečné. Bella chce, aby ji proměnil v upíra, ale to on zásadně odmítá. Celá rodina Cullenových tedy odjíždí a Bellu nechávají samotnou. Ta se s Edwardovým odchodem vůbec nevyrovná, přestane s kýmkoliv komunikovat. Trochu se změní, až když jí její otec Charlie pohrozí vyhazovem za maminkou na Floridu.
Při cestě svým náklaďáčkem narazí na staré motorky, které si vezme. Ale protože jsou rozbité, dotáhne je ke svému kamarádu Jacobovi. Ten jí je začne spravovat, při čemž se hodně sblíží. Jacob ji začne učit na motorkách, vypravuje jí o strachu, který má z ochránců - gangu Sama Uleyho. Že už dostali jednoho jeho kamaráda a nechce, aby ho něco takového taky potkalo.
Po jednom kině, kde byla Bella spolu s Jacobem, jí Jacob zavolá, že mu není dobře, že se teď chvíli nebudou stýkat. Po týdnu začne Bella naléhat, aby jej už viděla, ale Jacob se začne chovat velice divně. Ukáže se, že se přidal k Samovu gangu. Rád by jí všechno vysvětlil, ale nemůže z neznámého důvodu. Bella si uvědomí, že z Jacoba se stal vlkodlak. Vlkodlak jako jediný dokáže vzdorovat upírům a je také jejich největší přirozený nepřítel. Poté co na to Bella přišla, začne kamarádit s celým Samovým gangem, který si říká ochránci, podle toho, že chrání území před upíry. Tentokrát to však nejsou Cullenovi, před kým území chrání, ale před Victorií, družkou Jamese, kterého v prvním díle zabil Edward a který chtěl zabít Bellu.
Protože Bella viděla, jak Sam a ostatní skáčou z útesů, chce si to také vyzkoušet. Při tom ji uvidí Alice Cullenová, která dokáže vidět do budoucnosti. Myslí si, že Bella páchá sebevraždu a shodou náhod se to dozví také Edward, ten si myslí, že je Bella mrtvá, a proto jde vyprovokovat tzv. upírskou, královskou rodinu Volturiů, aby jej zabila. Tato rodina žije v Itálii.
Alice přijede do Forks, aby se přesvědčila, že Bella zemřela, ale tady ji najde živou a zdravou. Začíná boj s časem. Alice s Bellou se vydávají do Itálie, aby zachránili Edwarda. To se jim nakonec povede, ale protože Volturiovi chtějí, aby Bella buď zemřela, nebo aby ji pokousali a udělali z ní upíra. Edward na to nechce přistoupit. Ale Alice ukáže šéfovi Volturiových budoucnost, jak Bellu pokouše. Takže jsou všichni propuštěni a jedou domů.
Cullenovi se zase přistěhují nazpět a Edward se dá dohromady s Bellou. Kamarádství mezi Bellou a Jacobem končí, protože nestrpí Edwarda. Bella nechá Cullenovi hlasovat, jestli se smí stát upírem. Hlasování dopadne kladně. A Carlisle Cullen Belle slíbí, že po maturitě se z ní stane upír.

Zdroj: cesky-jazyk.cz
Sepsala bych to sama, ale jsem na to moc líná:D Ve čtnářským deníku to mám jen stručně, takže to sem radši nepíšu:)) No možná se na to někdy vrhnu a tenhle článek udělám tak, aby byl vážně MŮJ:D Jinak...knížku už mám přečtenou přes 2 roky... :) Jen mě teď napadlo to sem dát:) No...a éra TWILIGHT mě už opustila:P
luczynky-world.blog.cz

Kristýna Pivodová - Sama na celém světě

12. prosince 2010 v 13:06 | Luczynka |  Knihy

Sedmnáctileté Pavle Vlčkové dává život pořádné kapky. Všechno začne tím, že se její matka znovu provdá, a zrovna za člověka, který Pavle vůbec nesedí. Oporu v těžké situaci nenajde ani u své nejlepší kamarádky, ani u svého kluka, a tak se rozhodne pro radikální čin: volí útěk z domova, kde ji ostatně ani nikdo nepostrádá. Život na malé vesnici ji nudí, a tak odjíždí do Prahy.
Ne všechno se jí ale daří podle jejích představ a ve snaze rychle si vydělat se stále více zaplétá do pochybných obchodů a problémů.
Pavla se tvrdou školou života učí, že nic není zadarmo a že za všechno se platí. Musí přehodnotit své názory na hodnotu lásky, sexu i přátelství a uvědomit si, že za minulostí nelze udělat tlustou čáru.

Knížka zajímavá, ale některé části byly nudné.

luczynky-world.blog.cz

DIY triko Nirvana

9. prosince 2010 v 20:27 | Luczynka |  Má výroba
Minulej tejden jsem sháněla nějaký jednobarevný tričko, ale nejlevnější jsem sehnala za 150,- a to mi přijde trochu zbytečný, když jsem chtěla poprvý zkusit malovat na tričko. Tak jsem nakonec sehnala tričko z H&M v sekáči za 29,- :) :P
A o víkendu jsem se na to vrhla:) Myslím, že to dopadlo přesně podle mých přestav a jsem fakt spokojená:)
Ještě je mokrý(jak je tam ten flek:), protože mi kápla barva vedle, tak jsem to zkoušela vydrhnout:D
Co na něj říkáte?:)
luczynka

Fotky - Květen 2010

5. prosince 2010 v 9:46 | Luczynka |  Mé fotky
Tak zase jedno zhrnutí z května 2010.
luczynky-world.blog.cz

Je prosinec.

1. prosince 2010 v 19:25 | Luczynka |  Můj deník
Pomalu, ale jistě na mě začíná doléhat vánoční atmosféra.
Dneškem začíná poslední měsíc v roce a já si zase říkám, jak to všechno uteklo. Ten rok. A kolik se pokur*ilo věcí. Taky si někdy přejete, aby se zastavil čas?
Ten sníh už mě deptá:/ A za tima ještě víc. Ale tak...do Vánoc ať to vydrží a pak ať už to jde pryč:)
K Vánocům přece sníh patří:)
O víkendu budu píct cukrovi, popravdě se na to těším:) Až bude vonět celej byt. :)
Do pátka by mi snad měly přijít dárky, který jsem objednávala přes net holkám:) Tak uvidíme:)
A o víkendu taky všechny dárky dobalím. Teda... už mám skoro všechy zabalený, jen pár drobností ještě:)
Včera jsem našla webovky na fotografickej tábor:) Už po tom toužím přes 2 roky:) A doufám, že se mi to tenhle rok vyplní:) Ikdyž je to až na druhá straně republiky, snad by to problém být neměl:)
Začíná se mi nějak dařit ve škole a to je co říct:)) Zejtra musím odevzdat přednášku "O smrti Kurta Cobaina" :) Tak snad to dopadne dobře:)
Tak užívejte sněhu, nakupujte dárky a chystejte se na Vánoce:P
I přes to, že vím, že tyhle Vánoce budou ty nejhorší, těším se na ně.

Začátek jsem se naučila na piano:) Jsem na sebe hrdá:D I když to není nic světabornýho...Ale jsem samouk:D:P

A tuhle skupinu jsem si hrozně zamilovala:) Začala jsem poslouchat trochu odlišnou hudbu, než před pár měsíci. Ale co, asi se měním. Asi konečně nacházím sama sebe.:)