Kde? Deviantart, ČSFD, Databáze knih, Spring.me - zeptej se mě
E-mail: mrs.luczynka@seznam.cz
Instagram: Luczynka

Srpen 2010

Fotím.

31. srpna 2010 v 0:58 | Luczynka |  Mé fotky
Fotky staré či nové, ale fotila jsem to já, no:]]
...luczynky-world.blog.cz

In The Rain - design #51

27. srpna 2010 v 20:21 | Luczynka |  Designy
Název: In The Rain
Vytvořeno: 27.8.2010
Můj názor: Už to tady chtělo změnu. Nebavilo mě se koukat na to nebe, co tu bylo předtím. Bylo to po těch pár týdnech už hrozně okoukaný. Tak jsem zase vytvořila něco velice jednoduchýho...A fotka opět by me:]
Náhled:


Yvonne Keulsová - Zpackaný život

27. srpna 2010 v 10:47 | Luczynka |  Knihy
Knížka, která vypráví o mladé narkomance Florce Je tu popsaný celý její dosavadní život. Od narození, kdy jí její matka musela dát pryč, protože by nebyla schopná se zárověň postarat i o její sestru Bep. Od malička se stěhuje z jednoho ústavu do druhého, nikde nevydrží kvůli problémovému chování. Ani v pěstounských rodinách dlouho nevydrží a to se projevuje na její psychice.Po delší době se shledá znovu se svou matkou. Je zde popsána její cesta k drogám, její pocity...Jak se postupně dostala až k prostituci ve svých 14 letech. Našla si pár drogových přátel,kteří přátelé vlastně nebyli.
Nakonec se z Bep stala žárlivá, závistivá a zlá sestra. A to vše jen kvůli drogám.

Knížka, od které jsem čekala víc, ale myslím, že stojí za přečtení.
Krátký popis jsem našla na netu a trochu poupravila a přidala pár svých vět.

Ta NEJHORŠÍ.

23. srpna 2010 v 17:12 | Luczynka |  Můj deník
Ne, tohle nemá být článek o sebelítosti. Jen mám šílenej vztek, jsem děsně nas*aná a vlastně i zmatená.A mám potřebu si to někam vylejt. Někam si vylejt srdce. Někam se vypsat. Co jinýho mi zbejvá, než to napsat sem? Deník už jsem taky zamítla. Už zase. [ Že mně to vždycky vydrží tak 3 tejdny:/]
Dneska jsme jeli s mámou, babčou a dědou 60km od našeho města-Liberce. Jeli jsme do nemocnice, kde se zaměřujou na klouby atd. A jelikož mám problém s vypadáváním ramene, mělo se tam rozhodnout, zda půjdu na operaci nebo ne. Dopadlo to tak, že nakonec jdu. Jo, asi jsem za to ráda, protože budu mít konečně po 3 nebo 4 letech klid. Jenže...nikdo tam za mnou asi 60km nepojede, takže tam budu krásnej tejden sama:/ Co víc si přát://
Tak jsem to o tý operaci teda napsala tátovi. [Od tý doby, co nejsou s matkou spolu, neudržujou spolu nějakej extra kontakt a nemaj spolu moc dobrej vztah.]
A teď se proti mě obrátila kvůli tomu celá rodina. Jenže...vlastně ani pořádně nevím, proč.
Kvůli jedný zasraný SMSce!
Nepřijde mi, že jsem udělala něco extra špatnýho. Ale... prostě jsem "malá holka; sobec; všichni si o mě mysleli,že jsem jiná; všechny jsem zklamala, atd..."
No jo, jiná asi nebudu. Ale všechno je to prostě kvůli naprostý píčovině.
Jen kvůli tomu, že spolu moje matka a táta nevycházej.
A to má ještě teď tejden dovolenou. Celej tejden bude doma. Zejtra malujeme obývák. To bude tak úžasná atmosféra, že se mi z toho chce zvracet!
Omlouvám se za vtáhnutí do rodinných problémů. Vlastně mi je ňák jedno, kdo to bude číst. Ať si to přečte klidně i máma. Je mi to fakt fuk.

No jo, zase jsem do sebe píchla. :] Tenhle snad už vydrží:]
... luczynky-world.blog.cz
Naprosto jsem se do tý písničky zamilovala. Už zase. Po víc, jak roku. Ona je prostě dobrá.


Byla jsem otrokyní - Mende Nazer

21. srpna 2010 v 15:35 | Luczynka |  Knihy
Autobiografie.
Mende měla krásné dětství, milující rodinu i přátele. Krásné dětství měla ale jen do té chvíle, než na jejich vesnici v Blbském pohoří zaútočili arabští nájezdníci. Zapálili celou vesnici, několika desítkám lidem podřízli hrdo a malé děti unesli a při cestě do vojenského tábora je znásilnili.
O několik dní později všechny děti odvezly, ale oni děti nevěděly, kam jedou. Mende přijela k ženě jménem Raháb. Ve 12 letech se stala její otrokyní. Musela jí sloužit. Uklízet celý dům, vařit, hlídat její děti. Když se jí něco nepovedlo, jak Rahab chtěla, zbila ji, či jinak ztrestala. Mende se naučila pracovat tak, aby to Raháb vyhovovalo a aby nebyla trestaná. Mezi ní a Rahábinými dětmi vzniklo silné pouto. V Mendiných 18 letech jí Raháb řekla, že pojede do Londýna pracovat pro její sestru Hanán. Nechtěla odejít od dětí, které si tak oblíbila. Když přijela do Londýna, Hanán se zdála jako velice hodná a vstřícná žena. Mende jí důvěřovala. Pak se ale vše zvrtlo a Hanán ji začala hlídat, trestat a Mende, která si myslela, že je o hodně lepší, než Raháb, se v ní velice zmýlila. Jednou, když šla Mende nákup, hledala nějakého Núba, který by jí pomohl. Utéct. A opravdu se jí ho podařilo najít a následně utéct. Do dnes má ale strach, že jí a její rodinu najdou.

Knížka, kterou jsem opravdu přečetla jedním dechem.
... luczynky-world.blog.cz
© Stručný děj je sepsaný mnou. Při kopírování prosím použijte zdroj. Děkuji.

Shopaholismus - nejsem normální!

19. srpna 2010 v 0:50 | Luczynka |  Můj deník
ACH JOOO!
Jsem hrozná!
Furt musím něco kupovat! Furt musím mít něco novýho! Furt!
Nedokážu jít do města a něco si nekoupit!
Minulej tejden mikina z Redravenu za 800... Dneska sukně za 200... Teď jsem si objednala barevný kontaktní čočky - modrý, za 600.
To je 1600 za 2 tejdny:// Vůbec se mi to nelíbí:/ I když to byly peníze k narozkám, prostě mě štve, že takhle hrozně utrácím://
Jenže...fakt nevím, co s tím...
Vždycky si řeknu, že teď už nebudu mít za co utrácet... že už není nic, co by se mi líbilo...Jenže...pak se najednou něco objeví a už to je v háji://
Momentálně mám posledních 50kč na páteční akci v jednom klubu. Ha, to je na 2 piva://
A tím to asi končí://
Do Vánoc jsem si řekla, že prostě nic neobjednávám! Nekupuju!
Jenže...ještě mě čekaj Vánoce a tím i nakupování dárků:// To bude zase stovek://
Achjooooooo!:(
Je to hrozná závislost!
...luczynky-world.blog.cz

Narozeniny, pořád ta stejná nálada a za chvíli škola.

15. srpna 2010 v 19:18 | Luczynka |  Můj deník
Ou jé, konečně mám po pár dnech malilinko lepší náladu, než jem měla doposud.
Ale vážně jen malinko.

Ve středu jsem oslavila konečně/bohužel svoje 15tiny:] Jsem nadšená:] Dostala jsem dlouho vysnívaný  nový foťák -  Olympus SP-800UZ :)
Naprosto dokonalý fotky... a miluju ho! :)
Od středy prostě nejlepší přítel:D:) Jsem tím focením prostě maximálně potrhlá.♥

Ach jo, hrozně to letí. Jak já lituju toho, že jsem na začátku prázdnin řekla, že už chci, aby byla škola... Nechci, sakra! Rozhodnout se o tom, co budu v životě dělat dál. Já to fakt nechci. Nechci za rok odejít od těch nejlepších lidí. Bude to těžký. Hodně.

Vlastně ani nevím, proč jsem začala psát tenhle článek, protože je opět úplně o ničem. Jak jinak.

Luczynka
... luczynky-world.blog.cz

Poblouznění, Veronika bere extázi - Marliese Arold

12. srpna 2010 v 12:28 | Luczynka |  Knihy
Veronika a její nejlepší kamarádka Jana milují technopárty. Když se jednou na jednu z nich vypraví, někdo jim nabídl "éčko" - extázi. Neodmítly, protože chtěly vědět, jaký je to pocit. Na Janu droga neúčinkovala zdaleka tak, jako na Veroniku. Verča měla plno energie a nechtěla se v tanci zastavit. Kamarádky měly sen: navštívit známou technopárty ve Frankfurtu. Tam se Veronika seznámí s milým Danielem. Později zjistí, že je to drogový dealer. Daniel pracoval jako DJ na jedné diskotéce. Po razii je ale dealerství pro Daniela velmi nebezpečné. Veronika se nabídla, že to za něj převezme alespoň na nějakou dobu. Daniel nejdříve přemýšlí, ale nakonec to přijde. Odjíždí za kamarádem něco vyřídit, ale dlouho se nevrací. Veronika propadá panice. Jednou jí však zazvoní telefon a Radek-Danielův přítel, jí oznámí, že Dana chytli na dálnici a měl u sebe kokain. Veronika se utápěla v depresích a dealerství provozovat dále už nechtěla. Doma měla schováno mnoho tabletek extáze a dalších drog. Jana se chystala jet se svým přítelem na technoparty a zeptala se Verči, jestli nemá extázi. Ta jí řekla, ať si jí veme kolik chce. Zadarmo. Ten den měla ale telefonát od Jany přítele. Jana zkolabovala a možná zemře. Veronika si začala vše vyčítat a svádět vinu na sebe.Jak to dopadne? Uvidíte sami.

© Stručný děj je sepsaný mnou. Při kopírování prosím použijte zdroj. Děkuji.

Já jsem hlad - Petra Dvořáková

10. srpna 2010 v 14:14 | Luczynka |  Knihy
Autobiografie ženy trpící anorexií.
Petra vypráví svůj život od svého narození do svých 32 let. Měla velice těžký život.Vždy byla nepořádná a matka ji kvůli tomu i v dospělosti odsuzovala. Neměla kamarádky.Zkrátka byla jiná. Chyběla ji mateřská láska a fyzický dotek matky.
Ve 21 ůetech se vdala. Manžela milovala, ale chtěl se s ní neustále milovat a když ona nechtěla, bylo doma zle. Petra přistupovala na nucené milování. Našla si milence michala - kněze. Byli spolu šťastní, ale dala mu konec, protože spal s jinou ženou. Od té doby anorexie vzrůstala. Jeden čas vážila dokonce pouze 39 kg. Hlad ji inspiroval k hubenému tělu, i když své tělo nenáviděla. I přesto hladověním přicházela ke štěstí. Nakonec ale našla chuť žít.
Knížka byla zajímavá, ale čekala jsem trochu víc o tématu, o kterém vypovídají i popisky knihy - anorexie.
... luczynky-world.blog.cz
© Stručný děj je sepsaný mnou. Při kopírování prosím použijte zdroj. Děkuji.

Yiruma - Kiss The Rain

10. srpna 2010 v 13:22 | Luczynka |  Hudební videa
Vzpomínková. Na to pěkný období. ♥

Je to umělec prostě. Poslední dobou ho poslouchám pořád.

Where can you ran to escape from yourself? - design #50

7. srpna 2010 v 17:13 | Luczynka |  Designy
Název: Where can you ran to escape from yourself?
Vytvořeno: 8.8.2010
Můj názor: Nudila jsem, měla jsem blbou náladu a tak jsem trochu tvořila. Vlastně je to jen fotka [kterou jsem jednoho dne fotila] a nápis. Ale líbí se mi to.
Náhled:


Jeden den lepší než druhej! Nádherný prázdniny:/

6. srpna 2010 v 0:49 | Luczynka |  Můj deník
...luczynky-world.blog.cz
Psáno v 0:14 → 6.8.2010
Právě skončil den... Před 15 minutami, kterej pro mě znamená mnoho. Den, kterej budu mít nadosmrti vrytej do paměti, do srdce. Den, který pro mě bude jedním z nejdůležitějších.
Byl to rok, co jsem s mým drahým. Šťastný rok.

A zase je večer a zase se něco POSRALO!
Vždycky se musí něco posrat ve chvíli, kdy to potřebuju nejmíň!
Jenže...co taky od života čekat, že? Ten takovej prostě je!
Nikdy nedokážu bejt šťastná. Nikdy v životě.
Vždycky bude něco, co mi to štěstí posere.
Vždycky, vždycky, vždycky!

Zase se ze mě stává ta, která potřebuje všechno napsat. Napsat tam, kde si to může přečíst celej svět! Na blog. Na to místo, který se stalo už 3. rok mojí obětí. Obětí naivní 15tiletý holky, která asi neví, co chce. Ta, která všechno vidí šíleně pesimisticky a nikdy nevidí "světlo na konci tunelu".

Já bych chtěla bejt tak šťastná. Maximálně. Ale vždycky v tom bude někdo stát. Grrrrrr...:/
Kde jsi, štěstí? Kde jsi?

Naprosto vystihující mou náladu. Poslední dobou Placebo mnou velmi oblíbení.
Mějte se, mí drazí.
A mockrát děkuji za komentáře u předchozího článku.Velice potěší:]

luczynky-world.blog.czS láskou Luczynka

Naivita, naivita a stále ta naivita aneb jak se Luczynka rozhodla být nešťastná.

2. srpna 2010 v 10:26 | Luczynka |  Můj deník
Taky jste takoví, že si neustále musíte přivádět neštěstí?

Jste furt hodní, milí, obětaví, otevření, důvěřiví a pak se to všechno otočí proti vám a jste ti nejhorší?
Já nevím, já už jsem asi taková. A asi jiná nebudu. Protože vždycky takhle debilně naletím.
Ta naivnost je tak zlá věc! Úplně šílená!
Včera jsem z toho byla tak naštvaná, že jsem roztrhala 25 papírů [jo, je to škoda, já vím] na malinký kousíčky a teď se mi to tu všude válí, protože jsem líná to uklidit.
Ale trochu se mi ulevilo:D

Achjo, já taková nechci být. Protože tyhle věci se vždycky dějí od těch nejmilejších. Nebo alespoň o těch, co jsem si myslela, že jsou nejmilejší!
Jsem fakt pitomá!

Ach jo, už je 2.srpna. Přes měsíc prázdnin v háji. A za měsíc zas do toho koncentráku:/
No nic... vylila jsem si srdce a teď se jdu vrhnout na jednu z 11 vypůjčených knížek. Musím to stihnout do začátku šk. roku:]
...luczynky-world.blog.cz